Prokletí Studénky pokračuje. Na přejezdu uvízl další kamion, naštěstí prorazil závoru a ujel

ČTK ČTK
23. 10. 2015 18:40
Na železničním přejezdu ve Studénce na Novojičínsku mohlo v pátek odpoledne dojít k další tragédii. Mezi závorami totiž uvízl opět kamion. Řidič naštěstí prorazil závoru a z místa ujel. Policisté jej už zadrželi. V červenci do uvízlého kamionu na stejném místě narazil ve vysoké rychlosti vlak Pendolino. Tři lidé tehdy zemřeli.
Nádraží ve Studénce.
Nádraží ve Studénce. | Foto: Zuzana Hronová

Studénka - Na železničním přejezdu ve Studénce na Novojičínsku v pátek odpoledne opět uvízl mezi závorami kamion. Řidič je prorazil dřív, než přijel vlak, a z místa ujel. Policisté jej už zadrželi, informoval mluvčí novojičínské policie Petr Gřes. V červenci do uvízlého kamionu na stejném místě narazil ve vysoké rychlosti vlak Pendolino. Tři lidé tehdy zemřeli.

"Máme informaci, že kolem 13:15 na železniční přejezd ve Studénce vjel kamion řízený cizincem," uvedl Gřes. Podle něj tam řidič vjel v době, kdy to světelná i zvuková signalizace zakazovala. Vzápětí klesly závory a nákladní automobil zůstal v kolejišti.

Podle videozáznamu se řidič rozjel, závoru prorazil a z místa ujel. Vše stihl ještě před tím, než se k přejezdu přiblížil vlak.

"Podle poznávací značky jsme už kamion vypátrali a řidiče zajistili. Obviněn může být z obecného ohrožení," řekl Gřes. Dodal, že kvůli poškození závory je nyní na trati Ostrava - Praha zaveden nouzový režim a vlaky v daném úseku musejí snížit rychlost.

V červenci do uvízlého kamionu s nákladem plechů narazil rychlík Pendolino. Nehodu tři lidé nepřežili, dalších 18 lidí se zranilo. Policie obvinila řidiče polského kamionu, který vyvázl bez zranění.

 

Právě se děje

před 38 minutami

The Sunday Times: Britský princ Michael nabízí zajištění kontaktů v Kremlu

Novináři nedělníku a televizní stanice Channel 4 se vydávali za zástupce fiktivní jihokorejské firmy, která měla zájem o investice v Rusku. Na schůzce, kterou média natáčela skrytou kamerou, jim princ z Kentu nabídl pomoc jako zprostředkovatel. Za tyto služby si řekl o 10 000 liber (294 000 korun) na den s tím, že může ze svého domova v Kensingtonském paláci natočit na podporu firmy i proslov, a to za poplatek 200 000 dolarů (4,2 milionu korun), uvedla agentura AFP.

Princův přítel a obchodní partner markýz z Readingu Michaela popsal jako "neoficiálního velvyslance jejího veličenstva pro Rusko" a člověka povzneseného nad "politickou vřavu", kterého Moskva považuje za přítele Ruska. Princ se podle markýze rovněž může setkat přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a firmu při tom zastupovat. Princ z Kentu v reakci uvedl, že s Putinem se naposledy setkal v roce 2003.

Michael není považován za aktivního člena královské rodiny a britskou korunou není ani placený. Královnu však Michael v dobách před pandemií zastupoval na zhruba 200 událostech ročně, jako například na státních pohřbech v Indii či na Kypru, píše se na webových stránkách královské rodiny. V životopise 78letého prince se píše, že má skrze svou prababičku silné vazby na Rusko a o zemi jako takovou jevil vždy velký zájem. Je také prvním členem královské rodiny, který se naučil rusky, a to do takové míry, že je kvalifikovaný tlumočník.

Mezi Londýnem a Moskvou panují napjaté vztahy od března 2018, kdy byl v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou novičok otráven bývalý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Británie z činu podezírá ruské agenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy