Na přejezdech už letos zemřelo 10 lidí, více než loni

ČTK ČTK
13. 4. 2012 14:52
Celkem se letos na přejezdech stalo 59 nehod a zraněno bylo 42 lidí
Nejčastější příčinou nehod je nedání přednosti vlaku.
Nejčastější příčinou nehod je nedání přednosti vlaku. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Při nehodách na železničních přejezdech zemřelo od začátku letošního roku už deset lidí. To je dvaapůlkrát více než za stejné období loňského roku.

Vysoký rozdíl je ale dán především mimořádně nízkým počtem úmrtí za minulý rok, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Počet zemřelých při srážkách na přejezdech v tomto roce odpovídá průměru v období od 1. ledna do 13. dubna za posledních pět let, který činí zhruba 11 mrtvých.

"Loni sice zemřeli pouze čtyři lidé, ale minulý rok byl výjimečný," uvedl Drápal. Například ve srovnání s rokem 2010 je letošní počet mrtvých naopak skoro dvakrát nižší.

Na přejezdech se v tomto roce stalo celkem 59 nehod, což je pouze o devět více než loni. Zraněno bylo 42 lidí, o deset méně než ve stejném období minulého roku.

"Avšak počet zraněných v roce 2011 byl jednorázově extrémně navýšen v důsledku střetnutí z 30. března, které se událo mezi Velkými a Malými Hošticemi. Při něm bylo lehce zraněno 31 osob," doplnil mluvčí inspekce.

Nejtragičtější letošní nehodou na přejezdu byla srážka vlaku s osobním autem v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku ve středu 11. dubna, při níž zemřel řidič auta i jeho spolujezdkyně. Řidič zřejmě nedbal výstražného znamení na semaforu.

"Stejná příčina, tedy nedání přednosti drážní dopravě, byla pravděpodobně u všech letošních nehod na železničních přejezdech," řekl Drápal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy