Razie na pražském magistrátu. Byl jsem na policii, zajímala se o sportovní dotace, přiznal Dolínek

Domácí Domácí
Aktualizováno 19. 6. 2018 14:02
"Budu chtít důkladné prošetření, padni komu padni. Za magistrát můžu přislíbit maximální součinnost," slíbila primátorka Adriana Krnáčová.
Náměstek primátorky Petr Dolínek.
Náměstek primátorky Petr Dolínek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) od rána zasahují na pražském magistrátu. Na případ upozornil server iDnes.cz.

"Na magistrátu od rána zasahuje policie. Šetří problematiku sportu a tělovýchovy v hlavním městě a my jakožto magistrát policistům poskytujeme maximální součinnost," řekl Aktuálně.cz mluvčí magistrátu Vít Hofman s tím, že bližší informace nemůže poskytnout z důvodu probíhajícího vyšetřování.

Na výslech jsou podle informací Aktuálně.cz z magistrátu předvoláni náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD), ředitelka odboru sportu a volného času Soňa Fáberová a také zastupitelé Jiří Haramul (ANO), Antonín Lébl (ANO) a Karel Březina (ČSSD), kteří jsou členy magistrátního výboru pro sport a volný čas.

"Je pravda, že jsem byl na policii podat vysvětlení. Trvalo to zhruba dvacet minut. Policisté se zajímali o to, jak fungují procedury uvnitř magistrátu při udělování sportovních dotací, kdo je vybírá, kdo je první schvaluje a tak dále. Moc nevím, kdo další jde podávat vysvětlení, ale bylo pozváno i několik zástupců hnutí ANO," sdělil Aktuálně.cz Dolínek.

"V tuto chvíli nemáme příliš informací, jen že se to týká činnosti odboru sportu," řekla redakci pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

"Samozřejmě budu chtít důkladné prošetření, ale po ředitelce magistrátu budu chtít okamžité postavení ředitelky odboru sportu mimo službu. Zároveň také budu chtít vědět, jak ředitelka magistrátu prověřila činnost toho odboru a rozdělování magistrátních grantů po dotačním skandálu na ministerstvu školství v minulém roce," vysvětlila primátorka.

Policie se tehdy zajímala kromě Miroslava Pelty zajímala právě o Soňu Fáberovou, jejího kolegy z magistrátu Karla Březinu i šéfa sportovního odboru na ministerstvu Zdeňka Břízu.

"Tam magistrát sice nefiguroval přímo, ale paní (Soňa) Fáberová byla v souvislosti s tou kauzou také zmiňována. Já opravdu nevím, koho se to kromě paní Fáberové týká, ale znovu opakuji: budu chtít důkladné prošetření, padni komu padni. Za magistrát můžu přislíbit maximální součinnost," dodala Krnáčová.

"V tuto chvíli to nebudeme komentovat," řekla mluvčí pražských státních zástupců Štěpánka Zenklová.

Související video: Je nesmysl, aby za stamilionovými podvody stál jeden člověk. Pelta v tom není sám, říká Vízek

Co pálí český fotbal? Je kauza Pelta jen vrcholem ledovce? | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 17 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy