Foto: Na pražském letišti kvůli ebole měří teplotu

Foto: Na pražském letišti kvůli ebole měří teplotu
Cedule označující vyšetřovnu cestujících s podezřením na ebolu se na Letišti Václava Havla objevila v úterý ráno.
U vchodu je vylepeno upozornění ministerstva vnitra. Informuje o nákaze ebolou.
Od úterního rána mohou probíhat kontroly pasažérů ihned po přistání.
Kontrola se bude týkat ale jen těch, kteří na palubě letadla do speciálního dotazníku vyplní, že v posledních 42 dnech pobývali na území Guineje, Libérie či Sierry Leone.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
21. 10. 2014 13:20
Na Letišti Václava Havla začaly kontroly pasažérů mezistátních letů, u kterých by mohlo být podezření na onemocnění ebolou.

Cestující, kteří pobývali v posledních 42 dnech v Guineji, Libérii či Sieře Leone, musejí v Praze po příletu podstoupit zdravotní pohovor s měřením teploty.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy