Na Písecku se našlo jedenáct lidských lebek, v opuštěné budově pak tři pytle s kostmi

ČTK ČTK
19. 3. 2021 14:17
Policie prověřuje nález lidských ostatků na Písecku. Jedná se o tři pytle s kostmi, které byly nalezeny v opuštěné budově. Kromě toho se policisté už předtím začali zabývat nálezem 11 lidských lebek zahrabaných v zemi taktéž nedaleko Písku.
Jeden z nalezených pytlů s lidskými kostmi
Jeden z nalezených pytlů s lidskými kostmi | Foto: Policie ČR

Jedenáct lidských lebek v lokalitě Ptáčkovna v Píseckých horách nalezla při sportu mladá žena minulý týden. Lebky byly různého stáří a různé doby úmrtí. "Jedná se o kosti více lidí pohřbených před několika desítkami let, které kdosi před delší dobou vyjmul ze země," uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Po zveřejnění nálezu kontaktovala policii další žena, která jí oznámila, že přibližně před týdnem viděla v opuštěné budově v katastru obce Semice pytle s kostmi.

Policie nalezla na Písecku nedávno také jedenáct lidských lebek.
Policie nalezla na Písecku nedávno také jedenáct lidských lebek. | Foto: Policie ČR

"V tomto případě jde o tři pytle, kde jsou především dlouhé lidské kosti dolních i horních končetin," řekla mluvčí. Stejně jako u lebek se pravděpodobně jedná o kosti více lidí různého stáří, vyhrabané ze země. Kriminalisté okolnosti tohoto nálezu dále prošetřují.

"Samozřejmě pracujeme i s verzí, že spolu oba nálezy souvisí. Ale vše je předmětem dalšího vyšetřování a expertiz," dodala mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy