reklama
 
 

Na Olomoucku narazil linkový autobus do stromu, zraněno je jedenáct lidí

Aktualizováno 13. 7. 2018 22:34
Při nehodě se zranil řidič i všech deset cestujících. Čtyři lidé mají těžká zranění.

Olomouc - Jedenáct lidí se dnes odpoledne zranilo při havárii linkového autobusu, který u obce Hraničné Petrovice na Olomoucku čelně narazil do stromu. Při nehodě se zranil řidič i všech deset cestujících, řekl ČTK policejní mluvčí František Kořínek. Všichni zranění byli převezeni do nemocnic. Žádný ze zraněných nebyl podle záchranářů v ohrožení života. Silnice u Hraničních Petrovic byla několik hodin uzavřena, večer byl provoz obnoven.

Autobus havaroval krátce před 15:00. "Linkový autobus sjel z cesty a narazil do stromu. Řidič zůstal zaklíněný a hasiči ho museli vyprošťovat. V autobuse bylo také deset cestujících a všech deset je zraněno," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Na místo dorazili hasiči, záchranáři i policisté. Přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby. "U všech zraněných byl charakter poranění lehký až středně závažný. Jednalo se zejména o pohmožděniny, odřeniny a zlomeniny. Všichni poranění byli předáni ve stabilizovaném stavu a nikdo z účastníků nebyl v ohrožení života," uvedl mluvčí záchranné služby Pavel Lampa.

Šest zraněných bylo převezeno do Fakultní nemocnice Olomouc, čtyři do Nemocnice Šternberk a jeden pacient byl transportován do Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba.

Policisté na místě vyšetřovali okolnosti nehody a hasiči poté vyprostili havarovaný autobus. "Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou," dodal Kořínek.

autor: ČTK | 13. 7. 2018 16:07

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama