Na Nymbursku vypadlo dítě z balkonu, vrtulník ho přepravil do Motola

ČTK ČTK
24. 7. 2017 14:03
V obci na Nymbursku vypadlo v pondělí ráno malé dítě z balkonu. Po pádu utrpělo zranění hlavy a záchranáři ho letecky přepravili do pražské nemocnice v Motole. Příčiny a okolnosti pádu dítěte policie vyšetřuje. "Věk, místo ani pohlaví dítěte nebudeme upřesňovat," dodala policejní mluvčí Martina Fejfarová. Podle informací Nymburského deníku se neštěstí stalo v obci u Poděbrad a zraněným je osmiměsíční chlapec.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: HZS Královehradeckého kraje
 

Právě se děje

před 30 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy