reklama
 
 

Na některých místech republiky nasněžilo. Silnice zůstávají sjízdné, ale řidiči mají být opatrní

27. 11. 2017 7:51
V nejvyšších polohách Šumperska a Jesenicka sněžilo, správci silnic také upozorňují místy na silný vítr. Podle silničářů jsou zatím všechny úseky sjízdné.

Praha - Řidiči musí během pondělního rána jezdit se zvýšenou opatrností. Na některých místech může dopravu komplikovat sníh. Silničáři zatím nehlásí problémy takového charakteru, že by byly některé úseky nesjízdné.

Drobné komplikace se týkají například horských oblastí Olomouckého kraje. V nejvyšších polohách Šumperska a Jesenicka sněžilo, správci silnic také upozorňují místy na silný vítr. Silnice jsou po chemickém ošetření většinou holé, případně s popraškem nového sněhu.

"Hlavní tahy Šumperska a Jesenicka jsme ošetřili chemicky, vše je sjízdné, ale zvýšená opatrnost je na místě. Sněžilo hlavně na Červenohorském sedle, jezdila tam naše auta a vše ošetřila," řekl dispečer společnosti, která má na starosti v kraji údržbu silnic prvních tříd.

Se sypači vyrazili do terénu také silničáři na vedlejších cestách. "Na Jesenicku máme občasné slabé sněhové přeháňky, schytala to Ramzová i Ostružná, silnice jsou po chemickém posypu a většinou holé a vlhké," řekl dispečer jesenické správy silnic.

Na Litovelsku upozorňují silničáři na déšť se sněhem, v oblasti se může vyskytovat také možná námraza. Na Prostějovsku v oblasti Drahanské vrchoviny musejí zase řidiči počítat se slabou vrstvou čerstvého sněhu, vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Sněhové přeháňky komplikují dopravu i ve Zlínském kraji. Motoristé se s nimi mohou setkat na Uherskohradišťsku a Kroměřížsku. Silnice místy pokrývá rozbředlý sníh, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky na Valašsku mohou v lesních úsecích nebo na mostech namrzat.

Drobné sněžení způsobilo po ránu problémy řidičům na silnici I/38 poblíž Želetavy na Třebíčsku na tahu z Jihlavy na Znojmo a silnici II/360 mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí. Do obou lokalit silničáři vyslali sypače. Během noci zasahovali také na Žďársku, řekl Dalibor Tomšů z dispečinku krajské správy a údržby silnic. Silnice jsou podle silničářů sjízdné.

autor: ČTK | 27. 11. 2017 7:51

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama