Na některých místech bude o víkendu celý den mlhavo. Denní teploty dosáhnou 14 stupňů

ČTK ČTK
10. 11. 2022 8:42
O víkendu se v některých místech Česka mohou udržet mlhy po celý den. Přes den může být až 14 stupňů Celsia, při mlze a nízké oblačnosti ale jen sedm stupňů. V noci se teploty přiblíží nule. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

V pátek bude polojasno až oblačno a místy se mohou ojediněle vyskytnout mlhy, nízká oblačnost, slabý déšť či mrholení. V noci teploty klesnou na šest až dva stupně, na jihu při zmenšené oblačnosti může být i nula. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi devíti a 13 stupni, při mlze ale jen kolem sedmi stupňů.

Podobné počasí bude pokračovat i o víkendu. V sobotu se zejména v severozápadních Čechách a na Moravě mohou mlhy a nízká oblačnost udržet po celý den. Nejnižší noční teploty meteorologové předpovídají mezi pěti a jedním stupněm, nejvyšší denní mezi deseti a 14 stupni. Při mlze a nízké oblačnosti bude po oba víkendové dny opět jen kolem sedmi stupňů.

I v neděli bude místy jasno až polojasno, místy nízká oblačnost a mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi šesti a dvěma stupni, přes den budou o stupeň nižší než v sobotu, tedy mezi devíti a 13 stupni.

Mlhavé podzimní počasí s nízkou oblačností a ojediněle mrholením bude pokračovat i v příštím týdnu. Noční teploty se budou pohybovat kolem pěti stupňů a při zmenšené oblačnosti klesnou k nule. Denní teploty se budou držet pod deseti stupni, jen při slunečním svitu může být 12 stupňů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy