Na nákupní centrum Palladium byla uvalena exekuce

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 2. 2013 16:20
Důvodem je prohraný obchodní spor majitelů asi nejznámějšího pražského nákupního komplexu
Nové obchodní centrum Palladium si jako své heslo vzalo: "Nakupování bez hranic".
Nové obchodní centrum Palladium si jako své heslo vzalo: "Nakupování bez hranic". | Foto: Ondřej Besperát

Insider - Majitelé jednoho z nejznámějších tuzemských obchodních domů - pražského Palladia na náměstí Republiky - nesmějí z rozhodnutí soudu nakládat se svým majetkem.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, který uvádí, že soud dokonce z kraje týdne rozhodl i o zablokování samotného Palladia. Nařídil exekuci prodejem nemovitosti i s příslušenstvím.

Důvodem je prohraný obchodní spor majitelů komplexu.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Oč jde ve sporu, jehož "obětí" je Palladium? Ve vydání naleznete i dokument - Exekuční příkaz.

 

 

Právě se děje

před 54 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy