Na nádraží v Mohelnici skočil pod vlak 86letý muž

Zpravodajská směna
26. 2. 2010 17:01
Neštěstí se stalo půl hodiny před polednem
Foto: Ondřej Besperát

Mohelnice - Na vlakovém nádraží v Mohelnici došlo půl hodiny před polednem k neštěstí. Šestaosmdesátiletý muž zde skočil pod projíždějící vlak. Na místě byl mrtev.

"Vlak InterCity Leoš Janáček jedoucí z Bohumína do Prahy srazil na kolejích v Mohelnici člověka," potvrdil Aktuálně.cz krátce po poledni Jan Kučera z Drážní inspekce.

"Osoba zemřela ihned po srážce s vlakem. K nehodě nás České dráhy volaly jen pro sepsání dokumentace poté, co celé místo neštěstí prošetřil technik. Bylo totiž naprosto zřejmé, že bychom jí už nemohli nijak pomoci," řekl Aktuálně.cz mluvčí olomoucké záchranky Jan Weinberg.

Podle svědků události skočil muž do kolejiště sám, policie proto hovoří o sebevraždě.

Nehoda se stala přímo ve vlakové stanici Mohelnice. Místo bylo průjezdné, pouze omezené na jednu kolej. Dopravní omezení se podařilo odstranit před druhou hodinou odpolední.

V letošním roce se jedná na mohelnickém vlakovém nádraží už o druhé takové neštěstí. V lednu srazil nákladní vlak mladého muže, který se pohyboval mezi výhybkami. Zraněním způsobeným srážkou s vlakem na místě podlehl.

Tento týden srazil vlak na kolejích také člověka ve středu dopoledne mezi Královým Polem a Maloměřicemi na Brněnsku. Železniční doprava kvůli nehodě na trati asi hodinu a půl stála.

Pětadvacetiletý muž pravděpodobně uskakoval na kolejích před jedoucím rychlíkem a při tom spadl pod jeden z vagonů protijedoucího vlaku. Zemřel na mnohačetná zranění.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy