Na Luční boudě hořelo, turisty evakuovali na skútrech

ČTK ČTK, Hana Pecinová
27. 1. 2010 10:15
Známá krkonošská horská chata je teď pro veřejnost uzavřena
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Pec pod Sněžkou - Krkonošští hasiči včera večer vyjížděli k požáru Luční boudy.

V areálu horské chaty Luční bouda, která je jednou z tamějších nejstarších, začaly v úterý večer hořet odpadky a papíry v objektu nedávno postavené čističky odpadních vod.

Na místo dorazili hasiči z Pece pod Sněžkou a Špindlerova mlýna, kteří oheň uhasili pomocí plovoucího čerpadla, které usadili na vodu na nedalekém jezírku.

"Personál i všichni hosté Luční boudy byli postupně na rolbách a sněžných skútrech evakuováni do jiných horských chat. Horská chata je nyní do odvolání pro návštěvníky uzavřena," uvedl Jiří Chvojka z Luční boudy s tím, že datum opětovného otevření oznámí, až bude zjištěno, jak dlouho budou opravy trvat.

Jak řekl ČTK mluvčí trutnovské policie, požár, který pravděpodobně vznikl něčí nedbalostí, poničil čističku odpadních vod, ale nikdo naštěstí nebyl zraněn. První odhady hovoří o škodě ve výši 300 tisíc korun.

Naposledy v Krkonoších vypukl velký požár před pěti lety, kdy shořel objekt sousedící se Špindlerovou boudou. Celková škoda se tehdy vyšplhala přibližně na dva miliony korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škodu za tři miliony korun způsobil noční požár penzionu ve Slaném

Škodu odhadovanou na tři miliony korun způsobil v neděli večer požár penzionu ve Slaném na Kladensku. Před příjezdem hasičů bylo z objektu evakuováno šest lidí, nikdo se nezranil. Příčina ohně se vyšetřuje. Na webu o tom informovala mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

O požáru čtyřpodlažní budovy v Palackého ulici dostali hasiči zprávu kolem 21:15, na místo přijeli zhruba za tři minuty. Zasahovali se šesti cisternami a výškovou technikou. "Velitel zásahu po rychlém průzkumu upřesnil, že jde o plamenné hoření pokojů v horním patře penzionu," uvedla mluvčí. Hasiči prošli objekt v dýchací technice, nikoho ale uvnitř nenašli.

Požár hasiči lokalizovali kolem 22:00. Po uhašení ohně silně zakouřenou budovu odvětrali přetlakovou ventilací. Pro evakuované z penzionu jeho majitelé zajistili místa ve svém druhém ubytovacím zařízení v Praze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Mezi cenami mexické loterie budou dvě rezidence známých narkobaronů

Mezi hlavními cenami mexické národní loterie budou letos i dvě rezidence zabavené známým narkobaronům Joaquínovi Guzmánovi a Amadovi Carrillovi. Oznámil to mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Slosování se uskuteční na státní svátek 15. září, informovala agentura EuropaPress.

Vyhrát bude možné vilu mrtvého narkobarona Amada Carrilla v mexickém hlavním městě. Nemovitost má zastavěnou plochu 3000 metrů čtverečních, krytý bazén a saunu a její hodnota je odhadována na několik milionů dolarů. Vila narkobarona Guzmána, který má přezdívku El Chapo (Prcek) a odpykává si trest vězení v USA, se nachází v hlavním městě státu Sinaloa Culiacán. Vila se proslavila tím, že z ní v roce 2014 Guzmán uprchl při policejní razii za použití podzemního tunelu. Odhadovaná hodnota nemovitosti je ale podstatně nižší - 200 tisíc dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy