reklama
 
 

Hasiči kvůli požáru evakuovali ústav v Klecanech. Dříve se tam léčil Babiš mladší

Aktualizováno 19. 11. 2018 19:17
V Klecanech u Prahy hořelo v pondělí večer v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ). Nikdo se nezranil, lidé z ústavu se stihli evakuovat za pomoci personálu před příjezdem hasičů, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Požár se již podařilo uhasit.

Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. Hořet začalo pravděpodobně od elektroinstalace, přesnou příčinu a výši škody ale určí až vyšetřovatel.

"Ze zakouřené budovy hasiči evakuovali asi 50 lidí," sdělila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Zaměřením NUDZ je výzkum neurobiologických mechanismů vedoucích k rozvoji nejzávažnějších duševních poruch jako schizofrenie, deprese, úzkostné stavy a reakce na stres. Součástí výzkumu je rovněž vývoj a testování nových diagnostických a léčebných metod. Součástí kliniky NUDZ je ambulance, denní stacionáře a lůžková oddělení.

Zdejším pacientem byl v minulosti také syn premiéra Andreje Babiše (ANO), Andrej Babiš mladší, kolem něhož se v posledním týdnu znovu rozvířila takzvaná kauza Čapí hnízdo, v níž je premiér obviněn v souvislosti s dotací EU na stavbu farmy Čapí hnízdo.

Jedná se zároveň o zařízení, kde je zaměstnána psychiatrička Dita Protopopová, která v případu Babiše mladšího vydala zprávu o jeho zdravotní nezpůsobilosti. Ta po medializaci kauzy složila mandát zastupitelky v Praze 8.

autoři: Domácí, ČTK | 19. 11. 2018 19:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama