Na horách konečně připadl sníh, podmínky se zlepšily

Domácí ČTK Domácí, ČTK
13. 2. 2014 11:20
Nejvíce sněhu přibylo v Beskydech a v Krkonoších, vleky i lanovky jsou v provozu
Sníh na horách je většinou technický.
Sníh na horách je většinou technický. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Na vrcholky českých a především pak moravských hor se vrací zima. Teploty na horách se ráno pohybovaly v rozpětí nuly až minus sedmi stupňů Celsia. Na některých místech zejména v Beskydech a Krkonoších přibylo až čtvrt metru sněhu, přes deset centimetrů nového sněhu napadlo i v Jeseníkách.

Ostatní tuzemské vrcholy stále pokrývá převážně technický sníh. Nejvíce sněhu je v Krkonoších, Orlických horách a Jeseníkách. Místy tam leží až 70 cm sněhu.

Nad hlavními krkonošskými středisky je zatažená obloha, sníh místy namrzá. V Peci pod Sněžkou je v provozu lanovka a deset vleků, lyžuje se i v Harrachově, na Černé hoře a v Rokytnici nad Jizerou. Podmínky k lyžování jsou podle provozovatelů ski areálů dobré.

Na Ještědu se teplota pohybuje kolem nuly a leží tam 35 cm sněhu. Všechny lanovky a vleky jsou v provozu.

V Orlických horách během středy připadlo až 15 cm sněhu, obloha je jasná s teplotami k minus čtyřem stupňům Celsia.

Sjezdovky na Pradědu jsou navzdory dobrým lyžařským podmínkám vylidněné. V areálu Figura leží 70 cm prašanu, teplota ve čtvrtek ráno klesla k minus pěti stupňům.

Jasno je i v Beskydech, kde ze středy na čtvrtek připadlo 15 cm sněhu. Pro nedostatek přírodního sněhu se ale stále uměle zasněžuje. Lanovky jsou ale v běžném provozu.

Šumava je téměř celá zahalená mraky. V Železné rudě i na Kvildě je 40 cm sněhu a teplota se během čtvrtečního rána pohybovala kolem minus čtyř stupňů. Sníh je všude technický, v Nových Hutích a na Zadově ale dále sněží.

Podobné sněhové podmínky jsou i v Krušných horách, sníh je také technický, místy navíc zmrzlý. Teploty byly zatím mírnější, nejnižší klesly k minus třem stupňům, jinak se drží kolem bodu mrazu.

Vlekaři intenzivně zasněžují Boží Dar a sjezdovky se podle nich každým dnem zlepšují. Na Klínovci jsou podle provozovatelů podmínky pro lyžaře dokonce vynikající. Přírodní sníh ale zatím nepřipadl.

Obrazem: Lednový sníh v Česku

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy