reklama
 
 

Na pražském hlavním nádraží nedobrzdil vlak, dva lidé skončili v nemocnici

Aktualizováno 15. 12. 2017 13:40
Osobní vlak na hlavním nádraží v Praze nedobrzdil při zastavování a zastavil se o zarážedla na slepé koleji. Dva lidé byli lehce zraněni.

Praha - Na pražském hlavním nádraží dnes dopoledne nedobrzdil při zastavování osobní vlak a zastavil o zarážedla na slepé koleji. Dva lidé byli při tom lehce zraněni. Co bylo příčinou nehody, Drážní inspekce zjišťuje, selhání zabezpečovacího zařízení už ale vyloučila. Vyplynulo to z vyjádření Jana Kučery z Drážní inspekce a mluvčích Českých drah Moniky Bezuchové a pražské záchranné služby Jany Poštové.

Událost se na hlavním nádraží stala kolem 10:30, kdy podle mluvčí ČD nedobrzdil "malý motoráček". Dva lidé poté skončili v nemocnici. "Patnáctiletý mladík byl odvezen na dětskou chirurgii do Thomayerovy nemocnice s úrazem hlavy a ramene a sedmatřicetiletá žena do Všeobecné fakultní nemocnice s úrazem obličeje," uvedla mluvčí záchranky Poštová.

Škodu na vlaku Drážní inspekce podle Kučery vyčíslila na 5000 korun. "Zahájili jsme šetření, v tento okamžik ale můžeme vyloučit selhání zabezpečovacího zařízení. Nyní se musí ale udělat prohlídka vlaku a tak dál," řekl Kučera.

Obdobná nehoda se stala před dvěma lety i na pražském Masarykově nádraží, kde při zastavování nedobrzdil osobní vlak z Českého Brodu. Souprava následně prorazila zarážedlo a vjela do nástupiště, při čemž se zranili tři lidé. Drážní inspekce tehdy vyčíslila škody na více než 82 milionů korun, převážně na vlaku. Strojvůdce vlaku policie následně obvinila z obecného ohrožení, soud loni ale jeho stíhání podmíněně zastavil. Muž, který podle Drážní inspekce nedodržel předepsané postupy a nerespektoval návěstidla, se přiznal, omluvil se poškozeným a domluvil se na úhradě škody.

autor: Domácí | 15. 12. 2017 10:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama