Na dálnici u Olomouce kvůli popraskané vozovce havarovala čtyři auta a náklaďák

per ČTK per, ČTK
Aktualizováno 19. 6. 2021 19:53
Deset lidí bylo zraněno při hromadné nehodě pěti aut, která se stala v sobotu odpoledne na dálnici D35 u Olomouce kvůli popraskané vozovce. Hlavní tah Olomouc-Ostrava je mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem uzavřen v obou směrech. Podle Ředitelství silnic a dálnic kvůli vedru praskl betonový povrch a zvedl vozovku.

Nehody se na D35 u Přáslavic staly poté, co automobily zastavovaly kvůli prasklému povrchu dálnice, který poškodily vysoké teploty.

"Kolem 15. hodiny jsme obdrželi oznámení o dopravní nehodě na 289. km dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu. Podle prvotního šetření na místě havarovala 4 osobní vozidla a jedno nákladní," řekl pro Aktuálně.cz mluvčí olomoucké policie Libor Hejtman.

V pravém jízdním pruhu se část dálnice zvlnila. Betonový povrch pravděpodobně vlivem horka popraskal a auta proto v místě zastavovala. Kamion i tři osobní vozidla zastavila, ale čtvrté auto ve stejném směru ne a narazilo tak do stojící kolony, popsal Hejtman. Podle záchranářů utrpělo deset lidí lehká zranění. Někteří byli převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Policie nejdřív uzavřela dálnici ve směru od Olomouce na Lipník v úseku mezi 283. a 290. kilometrem. Vpodvečer pak uzavřeli i komunikaci v opačném směru, také kvůli zvlněnému povrchu. Úsek dálnice bude nejméně týden zavřený, protože je nutné vozovku opravit. Řidiče čeká objížďka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Na podporu výuky v MŠ a ZŠ chce ministerstvo rozdělit devět miliard korun z EU

Ministerstvo školství chce rozdělit devět miliard korun z evropských dotací na posílení podpůrných pedagogických pozic, jako jsou školní psychologové či speciální pedagogové, a zlepšení kvality vzdělávání v základních a mateřských školách. O peníze budou moct žádat pomocí zjednodušených formulářů, takzvaných šablon, od středy do 28. dubna příštího roku. Dotace půjdou z nového Operačního programu Jan Amos Komenský, který šablonami naváže na předchozí program Výzkum, vývoj a vzdělávání. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Třinec narazí v Lize mistrů na Skellefteu, Davos a Belfast

Extraligový šampion Třinec se v příštím ročníku hokejové Ligy mistrů utká v základní skupině H se švédským klubem Skelleftea AIK, švýcarským Davosem a britským Belfastem. Vicemistr Sparty narazí ve skupině A na další švédský celek Lulea HF, finský Jukurit Mikkeli a dánský Aalborg. Cesta do Švédska čeká také vítěze základní části extraligy Hradec Králové, který narazí ve skupině G na Frölundu, Eisbären Berlín a francouzský Grenoble. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti mistrovství světa v Tampere.

Další zprávy