Dálnici D1 na Novojičínsku na několik hodin uzavřela hromadná nehoda, provoz byl obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 3. 2018 20:20
Provoz na dálnici byl obnoven v jednom jízdním pruhu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ostrava - Dálnice D1 u Kujav na Novojičínsku, kde se ráno stala hromadná dopravní nehoda sedmi automobilů a odpoledne tam byla dálnice kvůli překládce zboží z havarovaného kamionu opětovně uzavřena, je znovu v provozu. Auta zatím mohou jezdit levým jízdním pruhem. Na krajnici a v pravém pruhu se dálnice čistí, sdělilo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala okolo 07:00 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na 331. až 332. kilometru ve směru na Prahu. Šest lidí bylo převezeno k ošetření do Fakultní nemocnice Ostrava, utrpěli převážně středně těžká poranění.

Při kolizi se střetly dva polské kamiony a dalších pět osobních vozidel. Na místě hořely automobily a oheň podle mluvčího hasičů Petra Kůdely poškodil čtyři vozidla - polský kamion s plechy i návěs druhého polského kamionu vezoucího gastronomické technologie, zasaženy byly i dvě osobní auta. Jen škoda vzniklá při požárech byla odhadnuta na tři miliony korun.

Právě kvůli požáru byl dočasně omezen i provoz na Ostravu, který byl plně obnoven před polednem, ve směru na Prahu se zhruba od 12:30 jezdilo levým jízdním pruhem. Poškozená vozidla byla v pravém jízdním a odstavném pruhu. Rychlost byla omezena na 60 kilometrů v hodině. Nyní se dálnice opět uzavřela a překládka zboží by měla trvat asi dvě hodiny.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém poslanec Volný fyzicky napadl jiného poslance, pro podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

Na Náměstí nezávislosti v Minsku před budovou vlády se upálil člověk. Záběry zveřejnil zpravodajský portál tut.by. Zatím není znám motiv činu, muž podle prvních zpráv zemřel.

Zdroj: Zahraničí
před 57 minutami

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy