Dálnici D1 na Novojičínsku na několik hodin uzavřela hromadná nehoda, provoz byl obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 3. 2018 20:20
Provoz na dálnici byl obnoven v jednom jízdním pruhu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ostrava - Dálnice D1 u Kujav na Novojičínsku, kde se ráno stala hromadná dopravní nehoda sedmi automobilů a odpoledne tam byla dálnice kvůli překládce zboží z havarovaného kamionu opětovně uzavřena, je znovu v provozu. Auta zatím mohou jezdit levým jízdním pruhem. Na krajnici a v pravém pruhu se dálnice čistí, sdělilo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala okolo 07:00 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na 331. až 332. kilometru ve směru na Prahu. Šest lidí bylo převezeno k ošetření do Fakultní nemocnice Ostrava, utrpěli převážně středně těžká poranění.

Při kolizi se střetly dva polské kamiony a dalších pět osobních vozidel. Na místě hořely automobily a oheň podle mluvčího hasičů Petra Kůdely poškodil čtyři vozidla - polský kamion s plechy i návěs druhého polského kamionu vezoucího gastronomické technologie, zasaženy byly i dvě osobní auta. Jen škoda vzniklá při požárech byla odhadnuta na tři miliony korun.

Právě kvůli požáru byl dočasně omezen i provoz na Ostravu, který byl plně obnoven před polednem, ve směru na Prahu se zhruba od 12:30 jezdilo levým jízdním pruhem. Poškozená vozidla byla v pravém jízdním a odstavném pruhu. Rychlost byla omezena na 60 kilometrů v hodině. Nyní se dálnice opět uzavřela a překládka zboží by měla trvat asi dvě hodiny.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Policie evakuuje desítky lidí z bytových domů kolem zábavního parku Mirakulum v Milovicích na Nymbursku, při výkopových pracích se našla letecká puma.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy