Na dálnici D1 mezi Mirošovice a Ostředek se po 48 hodinách vrátila auta

ČTK ČTK
5. 7. 2021 20:10
Na dálnici D1 mezi Mirošovicemi a Ostředkem se po 48 hodinách opět vrátila auta. Stavbaři dokončili demolici mostu přes dálnici u Kaliště nedaleko Prahy, která začala v sobotu ve 20:00.
Foto: Jakub Plíhal

"Provoz byl obnoven v 19:46 oběma směry," potvrdil ČTK informaci mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Demolice mostu se podle něj uskutečnila prakticky bez komplikací a podle plánu.

Dálnice D1 byla od sobotního večera obousměrně uzavřena mezi 21. a 34. kilometrem. Auta jezdila odklonem. Pro osobní auta byla stanovena objížďka přes Benešov, Soběhrdy, Kozmice, nákladní auta měla objížďku delší. Ve směru na Prahu na ni najížděla už u Humpolce na 90. kilometru, dále jela po silnici I/19 na Tábor, dálnici D3, silnici I/3 a na D1 najela u Mirošovic. Někteří neukáznění řidiči kamionů se ale snažili využít objížďku stanovenou pro osobní vozy, kvůli čemuž ji ucpali a policie tak musela řešit dopravní komplikace. Kolony se na objížďce tvořily především v neděli, dnes byla situace klidnější. Hustší provoz byl ale například na silnici první třídy číslo 3.

Dvoudenní uzavírku dálnice doprovázela tragická nehoda, která se stala v neděli na 35. kilometru těsně před uzavírkou ve směru na Prahu. Zemřel při ní řidič kamionu. Střetly se dvě nákladní vozidla, jedno osobní auto a autobus. V úseku před sjezdem na objízdnou trasu se vytvořila kolona, řidič kamionu nedobrzdil a narazil do stojících vozidel. Záchranáři odvezli do nemocnic ke kontrole bez vážnějších zranění dvě děti a dva dospělé.

Stavbaři bourali most poblíž 24. kilometru u Kaliště. Během 48 hodin museli dělníci odstranit tři pole nosné konstrukce a zbourat spodní stavbu včetně základů obou opěr. Termín uzavírky byl vybraný do období, kdy je provoz zejména nákladní dopravy nižší. O nedělích a státních svátcích totiž platí v době od 13:00 do 22:00 zákaz jízdy nákladních vozidel nad 7,5 tuny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden ve středu za diplomatické roztržky vyvolané novým bezpečnostním paktem s Austrálií telefonicky hovořil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie svého ambasadora minulý týden povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostního partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakci neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy