Při nehodě autobusu, kamionu a dodávky na dálnici D5 bylo zraněno pět lidí, jeden z nich těžce

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 5. 2018 20:42
Při nehodě se lehce až středně těžce zranili čtyři lidé z autobusu, těžce zraněn byl člověk, který seděl vedle řidiče autobusu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal/Economia

Rudná (u Prahy) - Na 2. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu se dnes srazily autobus, nákladní vůz a dodávka. Při nehodě se lehce až středně těžce zranili čtyři cestující z autobusu. Těžká zranění utrpěl člověk, který seděl vedle řidiče autobusu, hasiči ho museli vyprostit. Dálnice ve směru na Prahu byla zhruba od 17:00 uzavřena, později policie uzavřela i směr na Plzeň. Kolem 20:00 byl obnoven provoz v obou směrech, řekli ČTK mluvčí hasičů Petr Svoboda a policie Michaela Richterová. Před místem nehody se vytvořila asi osmikilometrová kolona, která se po 20:00 začala pomalu rozjíždět.

Pražská záchranná služba na twitteru uvedla, že do nemocnice byli nakonec převezeni tři zranění. Těžce zraněného čtyřiačtyřicetiletého spolujezdce řidiče autobusu po uvedení do umělého spánku přepravili záchranáři vrtulníkem, dvě ženy ve věku 41 a 49 let s lehkými až středně těžkými zraněními převezly do nemocnice sanitky. Původní informace hovořily o těžce zraněném řidiči kamionu, později záchranná služba údaje opravila právě na spolujezdce z autobusu.

V autobuse cestovalo podle Svobody 32 lidí. Hasiči na místo povolali také evakuační autobus pro nezraněné cestující.

Uzavření dálnice D5 kvůli vážné dopravné nehodě způsobilo dopravní kolaps v Praze ve Zličíně. Autobusové linky, které ze Zličína vyjíždějí, nabraly až dvouhodinové zpoždění, uvedla na webu organizace Ropid, která organizuje hromadnou dopravu v hlavním městě a Středočeském kraji.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Při nehodě autobusu s poutníky v Saúdské Arábii zemřelo nejméně 35 lidí

Nejméně pětatřicet mrtvých a čtyři zraněné si ve středu vyžádala dopravní nehoda v saúdskoarabské provincii Medína. Informoval o tom podle agentury Reuters policejní mluvčí s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie a asijských zemí. Zpravodajský web Arab News uvedl, že nehoda se stala, když se osobní auto střetlo s autobusem s muslimskými poutníky asi 170 kilometrů od města Medína. Web zároveň zveřejnil fotografii hořícího autobusu. Policie uvedla, že incident nadále vyšetřuje a bližší podrobnosti o totožnosti obětí neposkytla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy