Na D10 u Brandýsa v noci hořelo nákladní auto převážející pět vozů

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 10. 2018 11:56
Po 8:00 byla dálnice uzavřena kvůli odklízení následků nehody, provoz byl v místě obnoven po více než třech hodinách před 11:30.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: HZS hl. m. Prahy / Oddělení dokumentace / Milan Pacík

Brandýs nad Labem - Dálnice D10 z Mladé Boleslavi ve směru na Prahu byla v noci u Brandýsa nad Labem téměř tři hodiny uzavřená. Na 12. kilometru dálnice hořelo nákladní auto, které převáželo osobní vozidla. Dálnice byla uzavřena po 3:00, po 06:00 byl provoz obnoven jedním jízdním pruhem.

"Po 8:00 byla dálnice uzavřena kvůli odklízení následků nehody, provoz byl v místě obnoven po více než třech hodinách před 11:30," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Požár způsobil škodu za asi čtyři miliony korun, uchránit se podařilo další čtyři miliony.

Nákladní vozidlo přepravovalo osm osobních vozidel. "Při příjezdu hasičů byla požárem zcela zasažena čtyři vozidla a páté začínalo hořet," řekl Svoboda. Podle něj se požár ještě před příjezdem hasičů pokoušel uhasit řidiči vozidla pomocí hasicího přístroje. Zahraniční řidič vyvázl bez zranění, požár likvidovaly tři jednotky hasičů. Hořet začalo kvůli technické závadě brzd na zadní nápravě nákladního přívěsu.

Uzavřená dálnice způsobila vážné dopravní komplikace v Brandýse, kudy vedla objížďka. Policie již kolem 8:30 hlásila dopravní kolaps, nyní se situace uklidňuje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy