Na českých horách už se spouští sněhová děla. Vlekaři přípravy neodkládají

Erika Šedivá ČTK Erika Šedivá, ČTK
27. 11. 2020 12:59
Prvních pár centimetrů sněhu se drží na krkonošském Medvědíně a ve Svatém Petru. Podobně zasněžené sjezdovky hlásí i Šumava, Orlické hory, Ještěd, Jeseníky, Beskydy a Králický Sněžník. Přípravy na sezonu kvůli epidemii koronaviru vlekaři neodkládají, umělé zasněžování spustili například na Klínovci i v nižších polohách Krušných hor, sněhová děla jedou naplno i u Prahy ve Skiareálu Monínec.
Na Klínovci už se zasněžuje stejně jako u Prahy. Tady jsou aktuální záběry z českých hor | Video: Holidayinfo.cz

Termín zahájení lyžařské sezony v Česku zatím není jistý, závisí na rozvolňování protikoronavirových opatření. Majitelé lyžařských areálů zatím vyčkávají, s jakými nařízeními vláda přijde.

Podrobný balíček pravidel pro skiareály by měl být hotový příští týden. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček společně s Národní sportovní agenturou a dalšími experty upřesní, jaká pravidla budou platit pro provoz na lanovkách, ve frontách u vleků, půjčoven sportovního oblečení, i ve stravovacích zařízeních.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy