Na český trh vstoupily 3D televize. Zatím velmi tiše

Michal Štůsek Michal Štůsek
14. 4. 2010 15:10
O televizory s novou technologií není zatím velký zájem
Na první pohled vypadá stejně jako kterákoliv jiná televize
Na první pohled vypadá stejně jako kterákoliv jiná televize | Foto: Michal Štůsek

Praha - Technologie, o níž mnozí mluví jako o revoluci v zábavě, dorazila i do Česka. Na tuzemském trhu se začaly prodávat televize s 3D technologií.

Výběr je prozatím omezený - zákazníci mohou volit ze dvou modelů společnosti Samsung. Prodejci však upozorňují, že začátkem května by se měl objevit také zástupce trojrozměrné technologie od firmy Panasonic.

Například společnost Euronics vystavila první kusy ve svých prodejnách už v úterý. Zájem ale není nijak velký.

"Prodali jsme jedny 3D brýle," shrnul úterní statistiky zaměstnanec z provozovny v pražském Palladiu.

Potenciální kupci nevzali ztečí ani prodejnu Electro World na pražském Černém mostě. "Teď máme na skladě tři kusy a podle zájmu rozhodneme o další dodávce," přiblížil současný stav jeden z prodavačů.

Podle něj nákupní horečku nečekají. Technologie je přeci jen nová a filmů v tomto formátu mnoho není, o příjmu 3D televizního signálu nemluvě.

A jaká je situace v internetových prodejnách? "3D televizory již zahrnulo do své nabídky téměř 40 internetových obchodů, zatím nabízejí televizory značky Samsung a jejich cena začíná na 30 000 Kč u nejlevnějšího typu," říká Tomáš Hodboď z internetového srovnávače cen Heureka.cz a dodává: "Před nákupem na internetu doporučuji u internetového obchodu předem ověřit dostupnost zboží, aby se nakupující vyhnuli dlouhým čekacím lhůtám."

Do fotbalu daleko

Jelikož kasovní trhák Avatar, v kinech bezkonkurenčně nejvýdělečnější film historie, si na svoji trojrozměrnou DVD verzi ještě chvíli počká. Další lákadlo - světový šampionát ve fotbale, který bude ve 3D natáčen - začíná až za necelé dva měsíce.

První světový fotbalový přenos ve 3D odvysílala koncem ledna britská stanice Sky, která speciálními televizory vybavila devět britských a irských sportbarů.

Podívejte se, jak to vypadalo:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy