Na český trh vstoupily 3D televize. Zatím velmi tiše

Michal Štůsek Michal Štůsek
14. 4. 2010 15:10
O televizory s novou technologií není zatím velký zájem
Na první pohled vypadá stejně jako kterákoliv jiná televize
Na první pohled vypadá stejně jako kterákoliv jiná televize | Foto: Michal Štůsek

Praha - Technologie, o níž mnozí mluví jako o revoluci v zábavě, dorazila i do Česka. Na tuzemském trhu se začaly prodávat televize s 3D technologií.

Výběr je prozatím omezený - zákazníci mohou volit ze dvou modelů společnosti Samsung. Prodejci však upozorňují, že začátkem května by se měl objevit také zástupce trojrozměrné technologie od firmy Panasonic.

Například společnost Euronics vystavila první kusy ve svých prodejnách už v úterý. Zájem ale není nijak velký.

"Prodali jsme jedny 3D brýle," shrnul úterní statistiky zaměstnanec z provozovny v pražském Palladiu.

Potenciální kupci nevzali ztečí ani prodejnu Electro World na pražském Černém mostě. "Teď máme na skladě tři kusy a podle zájmu rozhodneme o další dodávce," přiblížil současný stav jeden z prodavačů.

Podle něj nákupní horečku nečekají. Technologie je přeci jen nová a filmů v tomto formátu mnoho není, o příjmu 3D televizního signálu nemluvě.

A jaká je situace v internetových prodejnách? "3D televizory již zahrnulo do své nabídky téměř 40 internetových obchodů, zatím nabízejí televizory značky Samsung a jejich cena začíná na 30 000 Kč u nejlevnějšího typu," říká Tomáš Hodboď z internetového srovnávače cen Heureka.cz a dodává: "Před nákupem na internetu doporučuji u internetového obchodu předem ověřit dostupnost zboží, aby se nakupující vyhnuli dlouhým čekacím lhůtám."

Do fotbalu daleko

Jelikož kasovní trhák Avatar, v kinech bezkonkurenčně nejvýdělečnější film historie, si na svoji trojrozměrnou DVD verzi ještě chvíli počká. Další lákadlo - světový šampionát ve fotbale, který bude ve 3D natáčen - začíná až za necelé dva měsíce.

První světový fotbalový přenos ve 3D odvysílala koncem ledna britská stanice Sky, která speciálními televizory vybavila devět britských a irských sportbarů.

Podívejte se, jak to vypadalo:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
před 6 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy