Mimořádná zpráva

Na Blanensku se objevil kruh v obilí, uvnitř je srdce

ČTK ČTK
15. 7. 2015 12:43
Naposledy se obrazec v obilí objevil na Blanensku před rokem u nedalekých Boskovic a zhruba před pěti lety právě u Skalice nad Svitavou.
Kruh v obilí u Skalice nad Svitavou
Kruh v obilí u Skalice nad Svitavou | Foto: Štěpán Burgr

Skalice nad Svitavou - U Skalice nad Svitavou na Blanensku vznikl v noci na neděli kruh v obilí. Má v průměru přibližně deset metrů a uprostřed srdce. Oznámil to ve středu starosta Petr Řezníček.

Naposledy se obrazec v obilí objevil na Blanensku před rokem u nedalekých Boskovic a zhruba před pěti lety právě u Skalice nad Svitavou.

"Podrobnosti k tomu, kdo a jak obrazec vytvořil, nevíme. Kruh je na poli soukromého zemědělce, jemuž samozřejmě vznikla nemalá škoda," uvedl starosta. O vzniku piktogramu už byla informována i policie. Zatím se ale touto záležitostí nezabývá. Fotografie obrazce jsou například na sociální síti Facebook.

Když loni v červnu u Boskovic vznikl na poli na 6000 metrech čtverečních kruh v obilí, stal se velkou senzací. Místo přilákalo mnoho zvědavců.

Soukromému zemědělci, jemuž pole patří, vznikla vytvořením obrazce škoda 20 tisíc korun a škodu dalších přibližně 20 tisíc korun způsobili pošlapáním obilí zvědavci, kteří se do Boskovic vydali, aby si obří piktogram v obilí prohlédli.

Záležitostí se zabývala také policie. Pracovala s variantou, že si někdo udělal legraci a obrazec vytvořil. Kriminalisté ale nikoho nevypátrali a případ odložili. Část veřejnosti se domnívá, že kruhy vytvářejí mimozemšťané, jiní tvrdí, že podivné obrazce způsobují vzdušné víry v kombinaci s tlakem vzduchu.

 

Právě se děje

Další zprávy