Mynář v Osvětimanech načerno vybudoval rybník. Z něj bez souhlasu zasněžuje sjezdovku

Domácí Domácí
7. 2. 2019 17:22
Hradní kancléř Vratislav Mynář podle zjištění Reportérů ČT vybudoval před třinácti lety v Osvětimanech, kde je zastupitelem, načerno rybník. Z něj zasněžuje místní sjezdovku – podle reportérů rovněž načerno. Na případ upozornil sám Mynář, když na otázky reportérů odpověděl nestandardně prostřednictvím videa, které zveřejnil na oficiálních stránkách Hradu.
Hradní kancléř Vratislav Mynář.
Hradní kancléř Vratislav Mynář. | Foto: Zbyněk Pecák

Sám Mynář fakt, že k vybudování rybníku dosud nemá potřebné povolení, nezapírá. "Bohužel musím konstatovat, že k dnešnímu dni se mi ani po tak dlouhé době nepodařilo celou anabázi uzavřít. Všichni znají, jakým způsobem probíhají stavební řízení a jak dlouhodobá záležitost to je. Musím konstatovat, že k dnešnímu dni - byť jsme poněkolikáté požádali o dodatečné stavební povolení - se nám nepodařilo z důvodu úmrtí několika majitelů pozemků dotáhnout veškerá dědická řízení," prohlásil Mynář ve videu.

Proč začal s výstavbou, aniž by měl povolení, nevysvětlil. Zdůraznil pouze, že rybník je zanesený v územním plánu. Stavět bez povolení stavebního úřadu je však protiprávní a v takovém případě může hrozit i odstranění stavby. Mynář je ale přesvědčený, že dodatečné povolební ke stavbě již brzy obdrží.

Mynář v Osvětimanech nevlastní pouze rybník, ale i penzion se sjezdovkou. Právě lyžařský svah je za pomoci vody z rybníku zasněžován. Kancléř ve videu tvrdí, že má na to od správce toku povolení.

Mynář sice doporučující stanovisko od správce vodního toku, kterým jsou v tomto případě Lesy ČR, má, ale to není dostačující. Aby mohl vodou z rybníka zasněžovat sjezdovku, musí mít souhlas vodoprávního úřadu v Uherském Hradišti. Na ten se však Mynář obrátil teprve minulý týden.

Foto: Ludvík Hradilek

"Vše zveřejníme v pondělí v pořadu Reportéři ČT. Reportáž jsme připravovali od prosince. Zabývali jsme se jeho podnikáním v Osvětimanech a přišli na velmi zajímavá zjištění," dodává Srnka s tím, že forma, jakou se Mynář s jejich žádostí o vyjádření vypořádal, redakci zaskočila. 

"Panu kancléři jsme poskytli veškeré podklady a v okamžiku, kdy už jsme si měli domluvit pouze termín natáčení, nám pan Mynář oznámil, že odpovědi zašle natočené na video. Tedy bez toho, abychom mu mohli klást otázky, jak je při rozhovoru běžné. Dále nám pan kancléř oznámil, že video dodá do ČT prostřednictvím kurýra," uvedla reportérka České televize Adéla Paclíková. K tomu však dosud nedošlo, Mynář pouze odpovědi nahrané na YouTube zveřejnil na stránkách Hradu.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy