reklama
 
 

Mynář v Osvětimanech načerno vybudoval rybník. Z něj bez souhlasu zasněžuje sjezdovku

7. 2. 2019 17:22
Hradní kancléř Vratislav Mynář podle zjištění Reportérů ČT vybudoval před třinácti lety v Osvětimanech, kde je zastupitelem, načerno rybník. Z něj zasněžuje místní sjezdovku – podle reportérů rovněž načerno. Na případ upozornil sám Mynář, když na otázky reportérů odpověděl nestandardně prostřednictvím videa, které zveřejnil na oficiálních stránkách Hradu.

Sám Mynář fakt, že k vybudování rybníku dosud nemá potřebné povolení, nezapírá. "Bohužel musím konstatovat, že k dnešnímu dni se mi ani po tak dlouhé době nepodařilo celou anabázi uzavřít. Všichni znají, jakým způsobem probíhají stavební řízení a jak dlouhodobá záležitost to je. Musím konstatovat, že k dnešnímu dni - byť jsme poněkolikáté požádali o dodatečné stavební povolení - se nám nepodařilo z důvodu úmrtí několika majitelů pozemků dotáhnout veškerá dědická řízení," prohlásil Mynář ve videu.

Proč začal s výstavbou, aniž by měl povolení, nevysvětlil. Zdůraznil pouze, že rybník je zanesený v územním plánu. Stavět bez povolení stavebního úřadu je však protiprávní a v takovém případě může hrozit i odstranění stavby. Mynář je ale přesvědčený, že dodatečné povolební ke stavbě již brzy obdrží.

Mynář v Osvětimanech nevlastní pouze rybník, ale i penzion se sjezdovkou. Právě lyžařský svah je za pomoci vody z rybníku zasněžován. Kancléř ve videu tvrdí, že má na to od správce toku povolení.

Mynář sice doporučující stanovisko od správce vodního toku, kterým jsou v tomto případě Lesy ČR, má, ale to není dostačující. Aby mohl vodou z rybníka zasněžovat sjezdovku, musí mít souhlas vodoprávního úřadu v Uherském Hradišti. Na ten se však Mynář obrátil teprve minulý týden.

"Vše zveřejníme v pondělí v pořadu Reportéři ČT. Reportáž jsme připravovali od prosince. Zabývali jsme se jeho podnikáním v Osvětimanech a přišli na velmi zajímavá zjištění," dodává Srnka s tím, že forma, jakou se Mynář s jejich žádostí o vyjádření vypořádal, redakci zaskočila. 

"Panu kancléři jsme poskytli veškeré podklady a v okamžiku, kdy už jsme si měli domluvit pouze termín natáčení, nám pan Mynář oznámil, že odpovědi zašle natočené na video. Tedy bez toho, abychom mu mohli klást otázky, jak je při rozhovoru běžné. Dále nám pan kancléř oznámil, že video dodá do ČT prostřednictvím kurýra," uvedla reportérka České televize Adéla Paclíková. K tomu však dosud nedošlo, Mynář pouze odpovědi nahrané na YouTube zveřejnil na stránkách Hradu.

autor: Domácí | 7. 2. 2019 17:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama