Mynář oslaví padesátiny na Hradě, za pompézní oslavu zaplatí 300 tisíc korun. Přijde Zeman a Hůlka

ČTK Domácí ČTK, Domácí
20. 6. 2017 13:42
Na Pražském hradě se bude ve čtvrtek konat oslava 50. narozenin kancléře prezidenta Vratislava Mynáře. Na oslavu si pronajal Jižní zahrady, které tak po celý den zůstanou pro veřejnost uzavřeny. Za pronájem prostor zaplatí Mynář 180 tisíc korun bez daně. Velkolepé oslavy se zúčastní i prezident Miloš Zeman. V minulosti na Hradě slavil i hlavní Zemanův poradce Martin Nejedlý.
Vratislav Mynář.
Vratislav Mynář. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vratislav Mynář zaplatí za pronájem prostor na Pražském hradě pro svou narozeninovou oslavu 180 tisíc korun bez DPH. Řekl to v pořadu portálu iDnes.cz Rozstřel. Kvůli Mynářově oslavě 50. narozenin se ve čtvrtek uzavře část Jižních zahrad Pražského hradu, narozeniny má kancléř o den později. 

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na tiskové konferenci řekl, že Mynář uzavřel se Správou Pražského hradu standardní nájemní smlouvu. Peníze za pronájem budou podle něj využity k opravě památek.

Velkolepé oslavy se zúčastní i prezident Miloš Zeman. "Pan prezident samozřejmě na tuto oslavu narozenin zavítá, to není žádné tajemství," dodal Ovčáček.

Mynář řekl, že kromě nákladů na pronájem prostor bude ještě platit za občerstvení pro hosty, celková částka by ale neměla překročit 300 tisíc korun. Hostů pozval asi 200, očekává, že jich přijde kolem 150. Mezi pozvanými jsou kromě prezidenta Miloše Zemana i pracovníci KPR, zpěvák Daniel Hůlka nebo poslanec Vítězslav Jandák (ČSSD).

Podle Mynáře se nechystá žádná výprava na oslavu z Osvětiman, odkud vedoucí KPR pochází. V minulosti Mynář odtamtud vypravil autobus, aby tamním obyvatelům umožnil soukromou prohlídku jinak nepřístupných prostor Pražského hradu.

Narozeniny v areálu Pražského hradu slavil před rokem i hlavní Zemanův poradce Martin Nejedlý. Kvůli oslavě si pronajal Královskou zahradu a Letohrádek královny Anny, který do té doby k soukromé oslavě nebo ke komerční akci pronajat nebyl. Oslava obě místa pro veřejnost uzavřela.

Za předchozích hlav státu nebylo zvykem, aby zaměstnanci prezidentské kanceláře v hradním areálu pořádali soukromé oslavy.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy