Vývoj sportovních náramků, biokosmetika, kyberobrana. Univerzity modernizují obory

Helena Havranová
27. 11. 2019 19:15
Informační války, sportovní technologie nebo globální sucha. Univerzity reagují na současné problémy a požadavky a otevřely letos několik nových studijních programů. Rozvoji oborů přispěl také nový systém institucionálních akreditací. Národní akreditační úřad zatím udělil povolení třinácti vysokým školám, které si tak mohou samy vytvářet a schvalovat své studijní programy.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

Z Bavorských studií vzejdou německy mluvící pracovníci pro západní Čechy

Magisterský obor Interdisciplinární bavorská studia letos poprvé otevřela Západočeská univerzita v Plzni. "Reagujeme tím na potřeby trhu práce v Plzeňském a Karlovarském kraji, kde chybí kvalifikovaná pracovní síla s vynikající znalostí němčiny," vysvětlila důvody mluvčí univerzity Šárka Stará.

Do prvního ročníku nastoupilo celkem 17 studentů a součástí studia budou také stáže na německých univerzitách. "Studium němčiny rozšiřujeme o její regionální varianty. Díky rozmanité spolupráci s bavorskými univerzitami, kulturními institucemi i komerčními subjekty získají studenti zkušenosti s kulturou a jazykem přímo v Bavorsku," doplnila Stará.

 

Právě se děje

Další zprávy