Vývoj sportovních náramků, biokosmetika, kyberobrana. Univerzity modernizují obory

Helena Havranová
27. 11. 2019 19:15
Informační války, sportovní technologie nebo globální sucha. Univerzity reagují na současné problémy a požadavky a otevřely letos několik nových studijních programů. Rozvoji oborů přispěl také nový systém institucionálních akreditací. Národní akreditační úřad zatím udělil povolení třinácti vysokým školám, které si tak mohou samy vytvářet a schvalovat své studijní programy.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

Z Bavorských studií vzejdou německy mluvící pracovníci pro západní Čechy

Magisterský obor Interdisciplinární bavorská studia letos poprvé otevřela Západočeská univerzita v Plzni. "Reagujeme tím na potřeby trhu práce v Plzeňském a Karlovarském kraji, kde chybí kvalifikovaná pracovní síla s vynikající znalostí němčiny," vysvětlila důvody mluvčí univerzity Šárka Stará.

Do prvního ročníku nastoupilo celkem 17 studentů a součástí studia budou také stáže na německých univerzitách. "Studium němčiny rozšiřujeme o její regionální varianty. Díky rozmanité spolupráci s bavorskými univerzitami, kulturními institucemi i komerčními subjekty získají studenti zkušenosti s kulturou a jazykem přímo v Bavorsku," doplnila Stará.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus byl opět hospitalizován. Vrátil se kvůli doléčení předchozích potíží

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy