Muži si nelegálním šířením filmů na internetu vydělávali miliony, hrozí jim osm let

ČTK ČTK
24. 10. 2019 13:47
Policie na Znojemsku obvinila dva muže z porušení autorských práv, na internetu podle kriminalistů nelegálně šířili filmy. Škoda je vyčíslena na 150 milionů korun. Hrozí jim až osm let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Osmadvacetiletý a čtyřiatřicetiletý muži ze Znojemska podle mluvčí neoprávněně nahrávali a na internetu šířili desetitisíce audiovizuálních souborů. Z toho každý téměř 1000 filmových titulů v jedné či více kopiích.

"Jednalo se o filmy, ke kterým mají autorská práva různé společnosti, a tím jim dohromady způsobili škodu zhruba 150 milionů korun," řekla mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Starší muž se podle policie této protiprávní činnosti věnoval pět a půl roku a ve svůj prospěch získal asi 1,6 milionu korun. Mladší muž pak za tři a půl roku takto získal přes 600 tisíc korun. Policisté na jejich účtech podle mluvčí zajistili téměř 400 tisíc korun.

"Nyní oba čelí trestnímu stíhání. Důvodem je porušení autorského práva ve velkém rozsahu, za což jim podle trestního zákoníku hrozí odnětí svobody na tři léta až osm let," uvedla Drahokoupilová.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy