reklama
 
 

Muži na Plzeňsku vybuchl v ruce starý fotoaparát. Mladík utrpěl vážná zranění

24. 2. 2019 8:04
Velmi starý fotoaparát, který se plní chemickou sloučeninou, vybuchl v sobotu odpoledne v ruce šestadvacetiletému muži v Mladoticích na Plzeňsku. Mladík, který fotografoval masopust, skončil s vážnými zraněními v plzeňské fakultní nemocnici. V neděli to sdělila krajská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

"Jednalo se o devastační poranění horní končetiny. Muže ročník 1993 jsme transportovali s vážnými zraněními při vědomí na urgentní příjem pozemní cestou," uvedla mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

Záchranáři původně před 17:30 přijali zprávu o výbuchu domácí pyrotechniky. "Nešlo ale o pyrotechniku, ale o dobový fotoaparát. V době, kdy jej plnil chemickou sloučeninou, aby docílil blesku, mu následně aparát v ruce explodoval a zranil ho," vysvětlila Hokrová.

Výbuch muži, který byl v obci aktivním myslivcem, zřejmě vážně zranil ruku, v níž držel směs hořčíkového prášku s peroxidem, který se musí ručně zapalovat. Podle původního oznámení místních občanů se mu nepovedlo správně smíchat poměry chemikálií.

"Nebylo shledáno cizí zavinění, neštěstí šetří obvodní oddělení policie v Kralovicích," uvedla Hokrová. Podle Svobodové tlaková vlna výbuchu nikoho dalšího neohrozila, muž stál na místě sám.

autor: ČTK | 24. 2. 2019 8:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama