Muži, který chtěl vraždit kladivem, hrozí doživotí

ČTK ČTK
30. 11. 2009 17:35
V mělnické ubytovně za sebou nechal pět těžce zraněných

Mělník - Muži, který v neděli po poledni v mělnické ubytovně a jejím okolí napadl kladivem sedm osob, hrozí doživotí.

Pět z napadených jedenačtyřicetiletý útočník těžce zranil. Podle některých médií byl pod vlivem drog, což ale policie dosud nepotvrdila.

V pondělí policie obvinila násilníka z trestného činu vraždy ve stadiu pokusu. Pravděpodobně zítra rozhodne mělnický okresní soud o uvalení vazby.

Muži hrozí trest v rozmezí dvanácti až patnácti let - nebo trest výjimečný.

Proč útočil? 

Policie ve spolupráci se strážníky podezřelého zadržela už v neděli a podrobila ho výslechu.

"Příčiny ale zatím neznáme," dodal policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková uvedla, že byli původně přivoláni ke zraněnému do mělnické restaurace. Na místě zjistili, že muž má několik ran v obličeji a na hlavě, zřejmě od kladiva nebo podobného předmětu.

Policie pak podle Janečkové prohledala blízkou ubytovnu a našla v ní dalších pět zraněných osob. "Všichni měli vážný úraz hlavy od nějakého nástroje," dodala Janečková.

Na místě zasahovaly tři sanitky a dva vrtulníky. Dvě osoby byly letecky převezeny do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, jedna letecky do Liberce a další zraněné sanitky odvezly do nemocnice v Mělníku, do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a do Nemocnice Na Homolce.

Záchranáři ošetřili i útočníka

Přijetí jednoho zraněného muže potvrdila mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková. Muž je ve stabilizovaném stavu, je však udržován v umělém spánku; v současné době leží na traumatologii, ale brzy by měl být převezen na neurologii, kde jej čekají další vyšetření a následně i operace.

Pacient převezený letecky do Krajské nemocnice Liberec je podle její mluvčí Alexandry Kittnerové ve vážném stavu. Má vážné poranění hlavy, které si vyžádá operační zákrok neurochirurgů, poté by měl být hospitalizován na oddělení ARO.

Na místě bylo ještě podle zasahující lékařky zraněno lehce několik dalších osob, které byly po ošetření ponechány na místě nebo je k lékaři později převezla policie.

Záchranáři byli později přivoláni také k vyšetření zadrženého podezřelého na policejní služebnu. Podle Janečkové muž potřeboval uklidňující léky. Záchranáři mu také odebrali vzorek na toxikologické vyšetření.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy