reklama
 
 

Muži, který chtěl vraždit kladivem, hrozí doživotí

30. 11. 2009 17:35
V mělnické ubytovně za sebou nechal pět těžce zraněných

Mělník - Muži, který v neděli po poledni v mělnické ubytovně a jejím okolí napadl kladivem sedm osob, hrozí doživotí.

Pět z napadených jedenačtyřicetiletý útočník těžce zranil. Podle některých médií byl pod vlivem drog, což ale policie dosud nepotvrdila.

V pondělí policie obvinila násilníka z trestného činu vraždy ve stadiu pokusu. Pravděpodobně zítra rozhodne mělnický okresní soud o uvalení vazby.

Muži hrozí trest v rozmezí dvanácti až patnácti let - nebo trest výjimečný.

Proč útočil? 

Policie ve spolupráci se strážníky podezřelého zadržela už v neděli a podrobila ho výslechu.

"Příčiny ale zatím neznáme," dodal policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková uvedla, že byli původně přivoláni ke zraněnému do mělnické restaurace. Na místě zjistili, že muž má několik ran v obličeji a na hlavě, zřejmě od kladiva nebo podobného předmětu.

Policie pak podle Janečkové prohledala blízkou ubytovnu a našla v ní dalších pět zraněných osob. "Všichni měli vážný úraz hlavy od nějakého nástroje," dodala Janečková.

Na místě zasahovaly tři sanitky a dva vrtulníky. Dvě osoby byly letecky převezeny do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, jedna letecky do Liberce a další zraněné sanitky odvezly do nemocnice v Mělníku, do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a do Nemocnice Na Homolce.

Záchranáři ošetřili i útočníka

Přijetí jednoho zraněného muže potvrdila mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková. Muž je ve stabilizovaném stavu, je však udržován v umělém spánku; v současné době leží na traumatologii, ale brzy by měl být převezen na neurologii, kde jej čekají další vyšetření a následně i operace.

Pacient převezený letecky do Krajské nemocnice Liberec je podle její mluvčí Alexandry Kittnerové ve vážném stavu. Má vážné poranění hlavy, které si vyžádá operační zákrok neurochirurgů, poté by měl být hospitalizován na oddělení ARO.

Na místě bylo ještě podle zasahující lékařky zraněno lehce několik dalších osob, které byly po ošetření ponechány na místě nebo je k lékaři později převezla policie.

Záchranáři byli později přivoláni také k vyšetření zadrženého podezřelého na policejní služebnu. Podle Janečkové muž potřeboval uklidňující léky. Záchranáři mu také odebrali vzorek na toxikologické vyšetření.

autor: ČTK | 30. 11. 2009 17:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama