Hrůza chtěl uklidnit rvačku. Soud poslal útočníky do vazby

Domácí Domácí
Aktualizováno 19. 7. 2014 13:40
Okresní soud v Ostravě rozhodne o vazbě, policie nechce sdělit bližší informace o potyčce.
Zpěvák Michal Hrůza.
Zpěvák Michal Hrůza. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ostrava - Dva studenty z Ostravy, podezřelé z čtvrtečního brutálního napadení zpěváka Michala Hrůzy, obvinila policie z vydírání a výtržnictví. Okresní soud v Ostravě poslal muže ve věku 18 a 19 let do vazby.

Policie k incidentu, který se stal v noci ze středy na čtvrtek před jedním z barů na Stodolní ulici, nechce nic zveřejnit. "Můžeme pouze konstatovat, že podezřelí byli obviněni, hrozí jim až 12 let vězení a prostřednictvím státního zástupce jsme požádali o jejich vzetí do vazby," řekl Svoboda.

Uvalení vazby soudkyně vysvětluje podle mluvčího soudu Lukáše Delonga obavou, že by se oba obvinění s ohledem na výši případného trestu, mohli vyhýbat trestnímu stíhání, popřípadě ovlivňovat ještě nevyslechnuté svědky.

Chtěl přivolat policii

Trest pět až dvanáct let vězení hrozí obviněným právě za vydírání, kterým je způsobena těžká újma na zdraví. To souvisí zřejmě s tím, že mladíci podle obvinění Hrůzu napadli kvůli proto, aby nemohl přivolat policii.

"Ani jeden z obviněných se během vazebního řízení nepřiznal. Oba si podali stížnost," uvedl Delong.

Jak uvedl server iDnes.cz, zpěvák chtěl přitom podle státního zástupce jen zabránit rvačce dvou mladíků, které byl svědkem. Když se mu to nepodařilo, chtěl zavolat policii. Na to už doplatil. Zbitý umělec zůstal v bezvědomí ležet na chodníku. Policie má záběry z kamer i několik svědectví.

Zachoval se jako slušný člověk

„Dostal pěstí, možné jsou i kopance. Výpovědi se rozcházejí,“ cituje server státního zástupce Michala Tognera. Podle všeho tak byl Hrůza v incidentu nevinně. „Zachoval se jako slušný člověk a oni ho za to zlikvidovali,“ dodal Togner.

Hrůza ve středu vystupoval na Festivalu v ulicích, který byl doprovodnou akcí mezinárodního festivalu Colours of Ostrava. Po koncertě s přáteli navštívili vyhlášenou Stodolní ulici. Po třetí hodině noční už zůstal v podniku z kapely sám, na ulici se pak dostal do konfliktu s dvěma mladíky.

Po útoku zůstal v bezvědomí a později se v ostravské městské nemocnici podrobil operaci mozku. Podle posledních informací nemocnice byl udržován v umělém spánku, později však zástupci zdravotnického zařízení oznámili, že na přání rodiny nebudou zdravotní stav umělce komentovat.

Michal Hrůza působil jako frontman kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled. V roce 2006 kapelu opustil. Letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených z USA

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených ze Spojených států. Oznámilo to dnes čínské ministerstvo financí, podrobnosti ani konkrétní množství ale podle agentury Reuters nesdělilo. Osvobození od cel se bude přiznávat na základě žádostí jednotlivých firem. Peking zavedl 25procentní cla na americkou sóju a vepřové loni v červenci jako odvetné opatření za cla, která předtím na jeho zboží uvalil Washington.

Krok čínské vlády přichází uprostřed americko-čínských jednání o první fázi obchodní dohody nebo o přechodné obchodní dohodě, která by měla zmírnit obchodní válku mezi oběma největšími ekonomikami světa. Obchodní válka trvá už 17 měsíců a zrušení cel zavedených za jejího trvání představuje klíčový bod jednání.

Rozhodnutí čínské vlády je dobrou zprávou pro americké zemědělce, kteří tvoří klíčovou voličskou skupinu prezidenta Donalda Trumpa i Republikánské strany. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Austrálii sužují lesní požáry, ohrožují největší město Sydney

Severně od australského města Sydney hasiči bojují s rozsáhlými požáry. Ve státě Nový Jižní Wales v minulých týdnech napočítali podle stanice BBC až 100 ohnisek, ve čtvrtek vzhledem k nepříznivému počasí požáry zesílily. Největší australské město Sydney zahalil hustý dým. Od října přišlo v zemi kvůli ohňům o život šest lidí a zničeno bylo na 700 domů.

Hoří také ve státech Viktorie, Jižní Austrálie a Queensland. Agentura Reuters uvedla, že na východě země je 150 ohnisek, ale teď se hasiči zaměřili na osm ohňů, jež ohrožují pětimilionové Sydney. "Jsou velmi silné a očekává se, že se budou šířit na východ, bohužel k více osídleným místům, vesnicím a k izolovaným obydlím," řekl Shane Fitzsimmons z místní hasičské služby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy