Třicetiletý muž narazil do stěny u Lochkovského tunelu v Praze, náraz nepřežil

ČTK ČTK
19. 1. 2019 21:43
U vjezdu do Lochkovského tunelu na Pražském okruhu narazilo v sobotu večer osobní auto do konstrukce tunelu. Při nehodě zemřel 30letý muž, sdělila mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Pravý jízdní pruh je ve směru k letišti uzavřen, vyplývá z dopravních informací policie. Na místě jsou policisté a hasiči, kteří zaklíněného muže z vozidla vyprostili a předali jej záchranné službě. "Třicetiletý muž utrpěl devastující zranění, kterým podlehl. Na místo jede koroner," uvedla Poštová. Na místě jsou jednotky hasičů z radotínské a modřanské stanice. Hasiči zasypávají uniklé provozní kapaliny, aby se silnice mohla zprovoznit.
Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 11 minutami

Slovenský soud rozdal za tragickou explozi z roku 2007 podmínky

Soud uznal dva bývalé manažery Vojenského opravárenského podniku (VOP) ve slovenských Novákách vinnými z obecného ohrožení v souvislosti s mohutnou explozí, ke které v areálu došlo v roce 2007. Dvojici uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Exploze ve VOP Nováky, kde se likvidovala munice, byla 2. března 2007 do té doby největší průmyslovou tragedií v novodobých dějinách Slovenska. Výbuch poničil budovy závodu a vzniklá tlaková vlna poškodila okna v okruhu několika kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy