Třicetiletý muž narazil do stěny u Lochkovského tunelu v Praze, náraz nepřežil

ČTK ČTK
19. 1. 2019 21:43
U vjezdu do Lochkovského tunelu na Pražském okruhu narazilo v sobotu večer osobní auto do konstrukce tunelu. Při nehodě zemřel 30letý muž, sdělila mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Pravý jízdní pruh je ve směru k letišti uzavřen, vyplývá z dopravních informací policie. Na místě jsou policisté a hasiči, kteří zaklíněného muže z vozidla vyprostili a předali jej záchranné službě. "Třicetiletý muž utrpěl devastující zranění, kterým podlehl. Na místo jede koroner," uvedla Poštová. Na místě jsou jednotky hasičů z radotínské a modřanské stanice. Hasiči zasypávají uniklé provozní kapaliny, aby se silnice mohla zprovoznit.
Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 1 hodinou

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy