Muž ze msty podpálil hernu v Třinci, policie ho dopadla

ČTK ČTK
24. 7. 2013 9:23
V podniku bylo v té době 12 lidí. Jedna žena skončila v nemocnici
Ilustrační foto. Autor: Policie ČR
Ilustrační foto. Autor: Policie ČR | Foto: Aktuálně.cz

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Frýdecko-místecká policie dopadla žháře, který v neděli ráno podpálil hernu v Třinci.

V podniku bylo v té době 12 lidí. Jedna žena skončila v nemocnici.

Muž se tak chtěl údajně pomstít za to, že byl z herny kvůli svému agresivnímu chování vyhozen. Informoval o tom mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Sedmadvacetiletý muž z Třince do herny přišel v ranních hodinách 21. července. Chtěl spustit jukebox. Ten ale nefungoval a tak se mladý muž domáhal vrácení peněz.

"Požadoval ale více, než do přístroje vhodil. Dostal se do sporu s obsluhou. Choval se tak agresivně, že jej další zákazníci z herny vyvedli. V té době ještě nikdo nebral vážně jeho výhrůžky o pomstě," uvedl mluvčí.

Z podniku muž ale odešel přímo na nedalekou čerpací stanici, kde si koupil plechovku s benzinem. Vrátil se k herně, plechovku vylil na plastové vstupní dveře podniku. Hořlavinu zapálil a odešel do restaurace.

"Dveře začaly hořet. Vznítila se i reklamní tabule. Zplodiny se valily do herny," popsal situaci Starzyk.

Dodal, že personálu a hostům se naštěstí podařilo požár před rozšířením uhasit. Jedna žena se však kouře nadýchala kouře natolik, že musela být převezena k lékařskému ošetření.

Policisté začali po nebezpečném žháři pátrat. Stopy je přivedly k recidivistovi s pestrou kriminální minulostí. Navíc po něm kriminalisté pátrali kvůli dalšímu zločinu. K tomu nyní přibylo obvinění z obecného ohrožení. Ve vězení může strávit až osm let.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy