Muž z Chvalovského kauzy dostal před amnestií odškodné

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
9. 2. 2013 21:20
Deník Insider získal neveřejný rozsudek, píše se v něm o nepřiměřené délce procesu
Soudní spis
Soudní spis | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Několik dní před koncem loňského roku - tedy krátce předtím, než Václav Klaus vyhlásil amnestii -, získal jeden ze spoluobžalovaných z kauzy Františka Chvalovského odškodné za nepřiměřené trvání procesu.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider s tím, že jde o Ladislava Filipa, kterému soud přiřkl za nepřiměřeně dlouhou dobu 244 tisíc korun. Peníze byly vyplaceny, vzápětí byl Filip amnestován.

Insider získal zatím neveřejný rozsudek, ve kterém soudce Vít Bičák vysvětluje, jak se k částce dostal a proč odškodné přiznal.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jak argumentoval soudce Bičák? Co řekla k případu tehdejší Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká? A proč se kauza tolik táhla?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy