Muž v Plzni vtrhl matce s dcerou do auta a chtěl je unést. Nakonec je násilím vyhodil

Tereza Patočková Tereza Patočková
19. 2. 2020 13:58
V pondělí odpoledne vtrhl řidičce v centru Plzně do auta cizí muž v momentě, kdy stála na semaforu. Žena tou dobou vezla v autě také svou sedmiletou dceru. Muž řidičce přikázal, aby jela dál. Vyděšená žena však příkaz odmítla uposlechnout, nakonec obě utekly z auta a muž odjel. Policie ho později dopadla a ve středu ho podle zjištění Aktuálně.cz obvinila ze čtyř trestných činů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Na událost upozornil server Krimi-Plzeň, podle kterého muž majitelku vozu nakonec z auta násilím vyhodil se slovy: "Vem si malou a vypadni." Z Masarykova náměstí poté v kradeném autě odjel. Zda byl při činu ozbrojen, si žena nevšimla.

Podle manžela napadené ženy celému konfliktu přihlíželo několik desítek svědků, ale ani přes ženino zoufalé volání o pomoc nikdo nepomohl. "Tramvajový ostrůvek byl plný lidí, ale všichni jen koukali. Vedle manželčina auta stál nějaký pán v jeepu, ale ten když viděl, co se děje, z místa radši ujel," popsal webu Krimi-Plzeň. 

Po podezřelém ale okamžitě začali pátrat policisté. "Do pronásledování bylo zapojeno několik policejních hlídek z různých oddělení a byl přivolán policejní vrtulník," sdělila mluvčí policie Dana Ladmanová.

Prchající muž se snažil policii zmást, odcizené auto odstavil a utekl. Ihned poté ale ukradl další vůz. Tentokrát majiteli, který se od svého auta na chvíli vzdálil.

"Policisté ze zásahové jednotky muže zadrželi kolem 15.30 hodin v obci Kokořov na jižním Plzeňsku, kdy použili donucovací prostředky hmaty, chvaty a pouta," uvedla na webu Landmanová.

Muž byl ve středu obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, přečinu vydírání, přečinu neoprávněné užívání cizí věci a přečinu poškození cizí věci. "Muže jsme obvinili ze čtyř trestných činů, nejzávažnějším je loupež, za kterou muži hrozí až deset let odnětí svobody, všechny ostatní trestné činy mají nižší sazbu," řekla pro Aktuálně.cz tisková mluvčí policie Ivana Jelínková.

Policisté rovněž podali státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby.

 

Právě se děje

Další zprávy