Muž v Liberci kradl krajty. Nosil je pod bundou

ČTK ČTK
30. 3. 2009 19:15
Liberec - Dvě krajty pestré, baziliška, veleštíra a dalších 11 exotických zvířat ukradl v obchodech v Liberci čtyřiadvacetiletý muž.

Ve zverimexu Tropic a v prodejně v Obchodním centru Globus napáchal poberta s nezvyklým zaměřením škodu téměř 80 000 korun.

Teď mu hrozí až tři roky vězení, řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

"Při sedmi krádežích zmizelo z obchodů celkem 15 zvířat - dvě z Tropicu a 13 z Globu," dodala.

Mladík kradl od konce loňského roku. Bral co mohl: i želvy, ještěrky - agamy vousaté a kočičinské nebo chameleona jemenského.

Krajta kouše

"Zloděje jsme vypátrali poté, co ostraha v Zábavním centru Babylon zadržela jeho komplice při pokusu o vloupání do stánku s občerstvením. Na konci února se přiznal i k podílu na krádežích exotických zvířat. Za dva dny jsme zatkli hlavního pachatele," podotkla Suchánková.

Zloděj z Děčínska některá kradená zvířata prodával hluboko pod cenou. Například za želvu v hodnotě bezmála 20 000 korun vyinkasoval 2000 korun.

"Jeho komplic vždy zabavil prodavače. Hlavní pachatel pak rozbil zámky na teráriích a zvířata odcizil. Ven je vynášel pod bundou. Mladé krajty pestré vyjmul z terária dřevěnými kuchyňskými kleštěmi a uschoval je mezi dvě přinesené misky na psí granule," řekla Suchánková.

Krajta pestrá patří mezi nejedovaté hady - škrtiče. Robustní plaz dorůstá délky 150 až 200 centimetrů, žije v bažinách na okraji tropického pralesa v jihovýchodní Asii a podle informací na internetu prý hodně kouše.

Kriminalisté většinu ukradených exotických zvířat našli v jiných zverimexech, kde je personál od zloděje koupil.

"Obviněný mladík vypověděl, že zvířata má rád a po krádeži o ně dobře pečoval," shrnula Suchánková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy