Muž v Liberci kradl krajty. Nosil je pod bundou

ČTK ČTK
30. 3. 2009 19:15
Liberec - Dvě krajty pestré, baziliška, veleštíra a dalších 11 exotických zvířat ukradl v obchodech v Liberci čtyřiadvacetiletý muž.

Ve zverimexu Tropic a v prodejně v Obchodním centru Globus napáchal poberta s nezvyklým zaměřením škodu téměř 80 000 korun.

Teď mu hrozí až tři roky vězení, řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

"Při sedmi krádežích zmizelo z obchodů celkem 15 zvířat - dvě z Tropicu a 13 z Globu," dodala.

Mladík kradl od konce loňského roku. Bral co mohl: i želvy, ještěrky - agamy vousaté a kočičinské nebo chameleona jemenského.

Krajta kouše

"Zloděje jsme vypátrali poté, co ostraha v Zábavním centru Babylon zadržela jeho komplice při pokusu o vloupání do stánku s občerstvením. Na konci února se přiznal i k podílu na krádežích exotických zvířat. Za dva dny jsme zatkli hlavního pachatele," podotkla Suchánková.

Zloděj z Děčínska některá kradená zvířata prodával hluboko pod cenou. Například za želvu v hodnotě bezmála 20 000 korun vyinkasoval 2000 korun.

"Jeho komplic vždy zabavil prodavače. Hlavní pachatel pak rozbil zámky na teráriích a zvířata odcizil. Ven je vynášel pod bundou. Mladé krajty pestré vyjmul z terária dřevěnými kuchyňskými kleštěmi a uschoval je mezi dvě přinesené misky na psí granule," řekla Suchánková.

Krajta pestrá patří mezi nejedovaté hady - škrtiče. Robustní plaz dorůstá délky 150 až 200 centimetrů, žije v bažinách na okraji tropického pralesa v jihovýchodní Asii a podle informací na internetu prý hodně kouše.

Kriminalisté většinu ukradených exotických zvířat našli v jiných zverimexech, kde je personál od zloděje koupil.

"Obviněný mladík vypověděl, že zvířata má rád a po krádeži o ně dobře pečoval," shrnula Suchánková.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy