Muž stěhoval policistům nábytek, přimáčkl ho výtah

Zpravodajská směna
15. 2. 2010 14:48
Ke smrtelné nehodě došlo v garážích policejní stanice v Praze 6
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje

Praha - Tragicky skončilo pro přibližně padesátiletého muže stěhování nábytku na policejní služebně v Praze 6.

V garážích přimáčkl civilního zaměstnance policie výtah.

"Vážný úraz byl hlášen našemu dispečinku v 11.50 hodin z ulice José Martího v Praze 6. Přesto, že první z našich posádek dorazila na místo události již za šest minut od přijetí tísňového volání, pacient podlehl svým smrtelným zraněním ještě před naším příjezdem," uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Neštěstím se budou vyšetřovatelé dále zabývat, aby zjistili, jak přesně ke smrtelnému zranění došlo.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy