Muž se půl roku vydával za svého bratra, aby se vyhnul stíhání, prozradila ho jizva

ČTK ČTK
23. 1. 2019 10:01
Přes půl roku se dařilo šestačtyřicetiletému muži ze Šumperska, na kterého vydal loni v červnu Okresní soud v Olomouci příkaz k zatčení, vyhýbat trestnímu řízení. Využil k tomu identity svého mladšího bratra, který žije dlouhodobě v zahraničí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Na bratrovo jméno si nechal vystavit také doklady. I přes velkou podobnost jej nakonec prozradila jizva na tváři. Muže policisté nakonec zatkli při hospitalizaci v olomoucké nemocnici, informovala mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.

Muže soud hledal kvůli tomu, že nevykonal obecně prospěšné práce. "Protože nechtěl skončit za mřížemi, snažil se udělat všechno pro to, aby se pro policisty stal jen stěží dohledatelným. Zašel až tak daleko, že si propůjčil identitu svého o rok mladšího bratra, který se má dlouhodobě zdržovat v zahraničí," popsala policejní mluvčí.

Podle policistů si hledaný muž nechal vystavit nové doklady na jméno svého bratra, a to se svojí podobiznou. S těmito doklady se poté mohl kdykoli a kdekoli prokazovat. "Přestože si jsou s bratrem velmi podobní, neunikla policistům drobná jizva v obličeji hledaného muže, kterou následně zaznamenali také na fotografii bratrova občanského průkazu," dodala mluvčí.

Policisté nakonec hledaného muže našli v jedné z olomouckých nemocnic. Muž zde byl zatčen a následně eskortován k soudu. V současné době policisté zjišťují, zda se v souvislosti se změnou identity nedopustil ještě dalšího protiprávního jednání, dodala policejní mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy