Muž s H1N1 bojuje ve Varech o život. Nemocnice zavírají

Domácí Domácí
16. 11. 2009 15:55
Pro návštěvy budou od zítřka nepřístupné všechny oblastní nemocnice Královéhradeckého kraje, zavírá se i na Plzeňsku
Oblastní nemocnice Trutnov
Oblastní nemocnice Trutnov | Foto: Oblastní nemocnice Trutnov

Hradec Králové - Českem postupuje epidemie prasečí i sezónní chřipky.

V karlovarské nemocnici bojuje jeden pacient nakažený H1N1 o život. Třicetiletý muž, který leží na ARO, je podle mluvčí nemocnice Zdeňky Markové ve velmi vážném zdravotním stavu. Odpoledne byl jeho stav stabilizovaný.

Druhý o 27 let starší pacient, který je též nakažen H1N1, je na tom podle lékařů naopak o poznání lépe. Pokud půjde vše podle plánu, bude během příštích dnů propuštěn domů.

Uzavřené nemocnice

Chřipková epidemie komplikuje provoz v dalších nemocnicích v Česku.

Nejnověji ohlásila zákaz návštěv nemocnice Svatá Anna v Plané na Tachovsku. V tuto chvíli se jedná o první zdravotní instituci na Plzeňsku, která k takovému kroku přistoupila.

Podle vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Ireny Dvořákové zatím žádná z dalších pěti nemocnic spravovaných krajem nevyhlásila kvůli chřipce preventivní opatření.

Už minulý týden byly veřejnosti zakázány návštěvy v chebské nemocnici a LDN, o den později se k nim přidala Oblastní nemocnice v Jičíně a Rychnově.

Od úterý budou pro návštěvy uzavřena i pracoviště Oblastních nemocnic v Náchodě a v Trutnově.

"Uzavírka je reakcí nemocnic na stoupající počet akutních respiračních onemocnění," sdělil Aktuálně.cz mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi.

Na Trutnovsku se počet nemocných podle informací vedení nemocnice blíží hranici 1500 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Stav epidemie je vyhlášen, pokud je nemocných 2000 na 100 tisíc obyvatel.

"Pro návštěvy jsou tak nepřístupné všechny oblastní nemocnice Královéhradeckého kraje. Od víkendu jsou ze stejného důvodu pro návštěvy nepřístupné nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a v Jičíně," shrnul situaci mluvčí.

Otazník zatím visí nad Městskou nemocnicí ve Dvoře Králové nad Labem. Zákaz návštěv ve všech krajských nemocnicích platí do odvolání.

 

Právě se děje

Další zprávy