Muž nalezený v lesíku u Bitozevsi byl zavražděn, policie hledá svědky

ČTK ČTK
26. 1. 2018 11:39
Tělo mladého muže bylo nalezeno v lese nedaleko polní cesty mezi Bitozevsí a její částí Tatinná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Bitozeves (Lounsko) - Muž, jehož tělo se ve čtvrtek našlo u Bitozevsi na Lounsku, byl zavražděn, pachatele policie nemá. "Kriminalisté hledají svědky, kteří v okolí lesíku v posledním týdnu byli," řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Totožnost mrtvého policie zná.

Tělo mladého muže bylo nalezeno v lese nedaleko polní cesty mezi Bitozevsí a její částí Tatinná. "Prvotní indicie směřovaly k podezření na násilnou smrt. Na základě toho na místo vyjeli krajští policisté a soudní lékař. Ohledáním těla mladého muže se podezření na cizí zavinění potvrdilo. Přesnou příčinu úmrtí stanoví až nařízená soudní pitva, která proběhne dnes," uvedla Bartošová.

Pachatele vraždy kriminalisté nemají. V současné době vyhodnocují důkazy a stopy z místa činu. Policie zároveň hledá svědky, kteří se v okolí nálezu těla pohybovali. "Žádost směřuje na občany, kteří se od pátku 19. ledna 2018 do dopoledních hodin včerejšího dne, 25. ledna 2018, pohybovali v okolí místa nálezu těla, tedy v katastru obce Bítozeves," dodala Bartošová. Informace policie přijme na tísňové lince 158.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy