Muž na útěku: Zavraždil svou ženu a pět dětí

Kristina Winklerová
21. 9. 2009 12:45
Tallahasee, Florida - Policisté pátrají po třiatřicetiletém muži, jehož žena a pět dětí byly nalezeny mrtvé v jejich domě v Naples.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Bleskově

Není známo, kde se podezřelý Mesac Damas nachází. Jeho vůz byl objeven na letišti v Miami, je proto pravděpodobné, že ještě v pátek ráno opustil zemi. Policie se domnívá, že se skrývá na Haiti, napsala americká CNN.

"Momentálně nemáme nic, co by naznačovalo, že v okolí někdo páchá další zločiny nebo vraždy, ale samozřejmě prověříme každou možnost," uvedl šerif Kevin Rambosk na tiskové konferenci.

Domácí násilí bylo časté

Policie prošetřovala od roku 2000 celou řadu případů domácího násilí, ve kterých figurovali právě manželé Damasovi.

Poslední stížnost skončila v lednu zatčením Mesaca Damase. Muž se ale k záležitosti ublížení na zdraví nijak nevyjádřil. Chris Roberts z úřadu šerifa se domnívá, že Damas kvůli provinění nestrávil žádný čas za mřížemi.

"Vyptáváme se lidí, kteří rodinu znali, a zásadní informace, kterou potřebujeme, očividně není, co se dělo v minulosti, ale to, k čemu došlo, když tito lidé zemřeli," dodal Roberts.

Těla dvaatřicetileté Guerline a jejích dětí ve věku od jedenácti měsíců do devíti let byla objevena v sobotu o půl sedmé ráno. Den před tragédií policie dům navštívila.

Příbuzný se o ně bál

"Jeden ze členů rodiny požádal v pátek úřady, aby zkontrolovaly, jestli jsou obyvatelé domu v pořádku, protože se mu neozývali," vysvětlil Roberts.

Policisté zaklepali na dveře a nedostali žádnou odpověď. Nevšimli si ale ničeho podezřelého.

Další den byl příbuzný zavražděných ještě více zneklidněn a podal hlášení o pohřešovaných osobách, které policie následně zpracovala.

Na správě majetku si policisté vyžádali klíč a opatřili si také povolení ke vstupu. Pak objevili šest mrtvých těl.

Nejhorší z nejhoršího

"Mohu vám bez nejmenších pochybností říct, že toto je nejhrůznější a nejnásilnější událost, kterou tato společnost zažila. Je to nejhorší z nejhoršího," svěřil se Roberts.

Přesnou příčinu smrti ale policie tají. Roberts se dále domnívá, že zajišťování důkazů potrvá několik dnů, ne-li týdnů.

 

Právě se děje

Další zprávy