Muž na dálnici vyhodil za jízdy z auta batole

Report
6. 5. 2009 20:15
Tampa - Jedenadvacetiletý muž zabil po hádce se svou bývalou přítelkyní jejího tříměsíčního syna. Na dálnici ho vyhodil z okénka auta.

"Muž není příbuzný zabitého chlapce," řekla policejní mluvčí Debbie Carter.

Tělo malého chlapce nalezl projíždějící motorista. Soudní pitva prokázala, že dítě zemřelo na krvácení do mozku.

Ještě v úterý, jen několik málo hodin po té, co k vraždě dítěte došlo, byl muž již zadržen a obviněn z vraždy prvního stupně.

Kamerám se vyhýbal. Na otázku reportérů, zda dítě skutečně vyhodil za jízdy na dálnici z auta odpověděl: "Je to špinavá hra. Špinavá hra!"

Muž nejprve navštívil svou bývalou přítelkyni v jejím bytě.

S chlapcem několikrát praštil o betonovou zem

Chlapcovu matku několikrát udeřil a pak jí vyhrožoval, že "toho kluka zabije".

Pak několikrát přes pokoj hodil dětskou sedačkou do auta, ve které chlapec seděl. Několikrát si při tom poranil hlavu o betonovou podlahu pokoje.

Nakonec i s dítětem odešel a naložil ho do svého modrého chevroletu. O chvíli později je z auta na mezistátní dálnici vyhodil.

Muž nyní čelí obvinění hned z několika trestných činů, a to vloupání, ublížení na zdraví a hrdelního zločinu s přitěžujícími okolnostmi zneužití dítěte a únosu.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy