Muž na dálnici vyhodil za jízdy z auta batole

Report
6. 5. 2009 20:15
Tampa - Jedenadvacetiletý muž zabil po hádce se svou bývalou přítelkyní jejího tříměsíčního syna. Na dálnici ho vyhodil z okénka auta.

"Muž není příbuzný zabitého chlapce," řekla policejní mluvčí Debbie Carter.

Tělo malého chlapce nalezl projíždějící motorista. Soudní pitva prokázala, že dítě zemřelo na krvácení do mozku.

Ještě v úterý, jen několik málo hodin po té, co k vraždě dítěte došlo, byl muž již zadržen a obviněn z vraždy prvního stupně.

Kamerám se vyhýbal. Na otázku reportérů, zda dítě skutečně vyhodil za jízdy na dálnici z auta odpověděl: "Je to špinavá hra. Špinavá hra!"

Muž nejprve navštívil svou bývalou přítelkyni v jejím bytě.

S chlapcem několikrát praštil o betonovou zem

Chlapcovu matku několikrát udeřil a pak jí vyhrožoval, že "toho kluka zabije".

Pak několikrát přes pokoj hodil dětskou sedačkou do auta, ve které chlapec seděl. Několikrát si při tom poranil hlavu o betonovou podlahu pokoje.

Nakonec i s dítětem odešel a naložil ho do svého modrého chevroletu. O chvíli později je z auta na mezistátní dálnici vyhodil.

Muž nyní čelí obvinění hned z několika trestných činů, a to vloupání, ublížení na zdraví a hrdelního zločinu s přitěžujícími okolnostmi zneužití dítěte a únosu.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy