Muž na Břeclavsku vystoupil na špatné straně vlaku, smetla ho v plné rychlosti nákladní souprava

ČTK ČTK
12. 3. 2018 13:11
Náraz projíždějícího nákladního vlaku byl natolik devastující, že muž neměl šanci přežít.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Podivín (Břeclavsko) - Pětadvacetiletého muže srazil v sobotu v Podivíně na Břeclavsku nákladní vlak, na místě zemřel. Z policejního vyšetřování vyplynulo, že vystoupil z osobního vlaku na špatnou stranu. Informovala o tom mluvčí Kamila Haraštová. Nehoda omezila provoz na hlavní trati mezi Brnem a Břeclaví.

Tragická událost se stala před 18:00 ve stanici Podivín. "Stalo se to ve chvíli, kdy muž vystupoval z osobního vlaku na špatné straně a vstoupil přímo do kolejiště, kde projížděl nákladní vlak. Náraz byl natolik devastující, že muž neměl šanci přežít," uvedla mluvčí.

Na místo vyjela výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování. Podle policie šlo o cizince, který v České republice pracoval.

V místě srážky byly vlaky po nehodě odkloněny na jednu ze dvou traťových kolejí, a to asi do 21:30. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy