Muž, který střílel na auto a cisternu, je ve vazbě. Hrozí mu až 20 let vězení

ČTK ČTK
17. 1. 2020 13:40
Okresní soud v Příbrami poslal do vazby pětatřicetiletého muže z Prahy, který je stíhán kvůli středeční střelbě na osobní auto a na cisternu. Policie muže obvinila z pokusu o vraždu a obecného ohrožení, za což mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo až výjimečný trest.
Policie chytila řidiče BMW, který na Příbramsku střílel na předjíždějící auto. | Video: Policie ČR

Rozhodnutí o vazbě soud podle mluvčího Miloslava Boudníka zdůvodnil obavami z útěku obviněného muže a možného opakování trestné činnosti.

Řidič BMW X1 vystřelil na silnici I/4 u Zalužan na osobní vůz Škoda Kodiaq. Na území Jihočeského kraje zasáhl také cisternu převážející pohonné hmoty. Výstřely poškodily jen vrchní plášť. Muž se podle policie zbraně po činu zbavil. Kriminalisté ji v pátek našli při pátrací akci poblíž řeky Otavy v Písku, uvedla policie na Twitteru.

Policisté nadále hledají svědky případné další střelby, kterou mohl mít muž na svědomí. Pokud někdo zaznamenal ve středu mezi 5:00 a 10:00 mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo nebo má sám poškozené auto od střelné zbraně, měl by to oznámit na linku 158.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy