Muž, který přepadl banku v Příbrami, podal stížnost proti vzetí do vazby

ČTK ČTK
2. 1. 2019 17:32
Osmadvacetiletý muž, který minulý týden přepadl banku v Příbrami a držel v ní rukojmí, si podal stížnost proti vzetí do vazby, řekl jeho obhájce Štěpán Tichý. Obviněnému hrozí za zločin braní rukojmí až 12 let vězení. Incident se obešel bez zraněných.
Muž, který přepadl banku v Příbrami
Muž, který přepadl banku v Příbrami | Foto: ČTK

"Stížnost byla podána, podával jsem ji ještě já," uvedl Tichý, který už muže nezastupuje, neboť skončil s advokacií. Obhajobu převzal jeho otec Antonín Tichý.

Muž se střelnou zbraní přepadl v pátek odpoledne příbramskou pobočku Unicredit Bank. Při vstupu do budovy jednou vystřelil do stropu. V budově na centrálním náměstí držel devět rukojmí - dva zaměstnance banky a sedm klientů; jednoho zákazníka propustil ještě před příjezdem zásahové jednotky.

Po necelých třech hodinách do banky vnikli příslušníci Útvaru rychlého nasazení (URNA) a muže zadrželi. Rukojmí byla v pořádku, nikdo nebyl zraněn.

Soud poslal obviněného v neděli do vazby, aby se nemohl vyhýbat trestnímu řízení ani trestnou činnost opakovat. Muž podle dřívějších informací policie akci podnikl, protože chtěl podat trestní oznámení prostřednictvím médií. Banku si údajně vybral náhodně. V minulosti se už podle policie dopustil drobné trestné činnosti.

Video: Policejní zásah v Příbrami

Policie při zásahu použila rozbušky. Po chvíli vyvedla ven rukojmí i ozbrojeného muže. Nikdo nebyl zraněn. | Video: Aktu.cz
 

Právě se děje

Další zprávy