Muž hodil na sousedské večeři po Babišovi vejce. Netrefil se, policie ho zadržela

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 9. 2018 22:53
Policie informovala, že orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u zadrženého muže pozitivní. Incident kvalifikovala jako přestupek.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: ČTK

Praha - Na čtvrteční předvolební akci hnutí ANO na pražském Pankráci hodil jeden z přítomných po premiérovi a šéfovi ANO Andreji Babišovi vejce, netrefil se a ochranka ho ihned zpacifikovala.

"Myslím, že by neměl vládnout naší zemi trestně stíhaný premiér," vysvětlil 28letý dvacetiletý muž reportérce serveru Seznam Zprávy, co ho vedlo k činu. Na otázku, jestli pil nějaký alkohol, odpověděl, že "měl dvě piva, ale že to s incidentem nesouvisí".

Policie na Twitteru informovala, že orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u zadrženého muže pozitivní. Incident kvalifikovala jako přestupek.

ANO ve čtvrtek v rámci kampaně před říjnovými komunálními a senátními volbami pořádalo v Praze první ze série takzvaných sousedských večeří, při nichž nabízí příchozím zdarma občerstvení, kávu i pivo.

Podle serveru Seznam Zprávy po 20:00, když už předvolební akce ANO oficiálně skončila, přilétlo směrem k premiérovi vejce, přistálo asi deset centimetrů od něj. Babišova ochranka muže okamžitě zneškodnila a převezla na policejní stanici.

Policisté pozdě večer na Twitteru uvedli, že příslušníci policejní ochranné služby, kteří střeží premiéra, na Pankráci provedli rychlý a profesionální zákrok. "Mladý muž (1990) skončil na policejní služebně, kde se podrobil orientační dechové zkoušce s pozitivním výsledkem. Pražská policie událost kvalifikovala jako přestupek," informovali policisté. Přestupek by měli dořešit pravděpodobně během pátku.

Hozeným vajíčkům čelili v polistopadové politici i další politici - například 28. října 1991 při oslavách státního svátku v Bratislavě mířila sprška vajíček na tehdy ještě federálního prezidenta Václava Havla. V květnu 2009 doprovázelo kampaň před volbami do Evropského parlamentu házení vajíček na politiky sociální demokracie včetně tehdejšího předsedy Jiřího Paroubka. Podobný incident zažil i Miloš Zeman, když se 17. listopadu 2014 na Albertově účastnil odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu.

Video: Merkelová jednala s Babišem o migraci. Proti jeho návštěvě protestovaly desítky lidí

Merkelová jednala s Babišem o migraci. Proti jeho návštěvě protestovaly desítky lidí. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy