Foto: Normální soužití. Jak vypadá život muslimů v Teplicích

Foto: Normální soužití. Jak vypadá život muslimů v Teplicích
Teplice jsou městem s jednou z nejpočetnějších muslimských komunit v Čechách.
Muslimské rodiny se sem začaly stěhovat ještě za komunismu.
Teplice se staly oblíbenou lázeňskou destinací zákazníků z arabských států, a proto zde jejich počet v sezoně několikanásobně narůstá.
Primátor Teplic Jaroslav Kubera popisuje soužití Tepličanů s muslimskou komunitou jako bezproblémové. Lázeňští hosté z arabských států do Teplic přináší peníze.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
1. 2. 2015 13:22
Obyvatelé Teplic jsou na přítomnost muslimů zvyklí. Ženy chodí zahalené, muslimové zde mají svou modlitebnu. Občasné konflikty kvůli hluku či odpadkům nepřekračují podle obce běžné občanské neshody.

Teplice patří k českým městům s největší muslimskou komunitou. V sezoně sem navíc jezdí využívat služeb lázní stovky zákazníků z arabských zemí. Jak vypadá jejich soužití s většinovou společností? Poklidně. Někteří Češi nakupují v jejich obchůdcích a vedení obce vítá, že muslimové přinášejí městu peníze. 

 

 

Právě se děje

před 14 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy