Foto: Normální soužití. Jak vypadá život muslimů v Teplicích

Foto: Normální soužití. Jak vypadá život muslimů v Teplicích
Teplice jsou městem s jednou z nejpočetnějších muslimských komunit v Čechách.
Muslimské rodiny se sem začaly stěhovat ještě za komunismu.
Teplice se staly oblíbenou lázeňskou destinací zákazníků z arabských států, a proto zde jejich počet v sezoně několikanásobně narůstá.
Primátor Teplic Jaroslav Kubera popisuje soužití Tepličanů s muslimskou komunitou jako bezproblémové. Lázeňští hosté z arabských států do Teplic přináší peníze.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
1. 2. 2015 13:22
Obyvatelé Teplic jsou na přítomnost muslimů zvyklí. Ženy chodí zahalené, muslimové zde mají svou modlitebnu. Občasné konflikty kvůli hluku či odpadkům nepřekračují podle obce běžné občanské neshody.

Teplice patří k českým městům s největší muslimskou komunitou. V sezoně sem navíc jezdí využívat služeb lázní stovky zákazníků z arabských zemí. Jak vypadá jejich soužití s většinovou společností? Poklidně. Někteří Češi nakupují v jejich obchůdcích a vedení obce vítá, že muslimové přinášejí městu peníze. 

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy