Munice se z Vrbětic do Květné do konce srpna převážet nebude

ČTK ČTK
3. 6. 2015 16:06
Firmy odvážejí materiál k náhradnímu uskladnění a také k zákazníkům.
Odvoz munice z Vrbětic
Odvoz munice z Vrbětic | Foto: ČTK

Květná - Až do konce srpna by do armádního muničního skladu v Květné neměl být převezen žádný vojenský materiál z areálu u Vrbětic na Zlínsku

Ve Vrběticích vybuchly loni dva sklady s vojenským materiálem včetně munice, sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci. Policie obě události vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení.

"Zatím děláme běžnou údržbu, areál byl v posledních letech poměrně zanedbaný, takže práce máme dost," uvedl vedoucí skladu v Květné Vojtěch Pražan.

Informaci potvrdila i mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. "Podle harmonogramu, který je nyní v platnosti, to vypadá, že do konce srpna do Květné nic vozit nebudeme. Firmy odvážejí materiál k náhradnímu uskladnění a také k zákazníkům," uvedla Kozumplíková.

Převoz zbrojního materiálu z Vrbětic začal 7. března. Do Květné přepravilo pět konvojů nákladních aut kolem 180 tun raketového paliva bohumínské společnosti Bochemia.

V březnu a dubnu tam byl převezen obsah jednoho skladu ve Vrběticích, kde měla uloženou dělostřeleckou munici firma Imex Group, celkem 390 tun. Žádný z vlastníků si vojenský materiál zatím neodvezl. V armádním areálu je v současné době zaplněno šest z 20 objektů, v případě potřeby je možné zprovoznit dalších 12 skladů.

Muniční sklad v Květné má sloužit jen jako záložní pro potřeby firem, které neměly kam jinam materiál přemístit. K těmto účelům má sloužit do konce letošního roku. Poté by měl být areál převeden pod ministerstvo vnitra.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy