reklama
 
 

Müllerová jmenovala nové náměstky. Vitulu a Kadlece

27. 11. 2012 10:56
Rozdělili si agendu po bývalém náměstkovi Šiškovi, který je obviněný z podplácení

Praha - Ministryně práce Ludmila Müllerová má od úterý dva nové náměstky.

Do funkcí jmenovala místostarostu jihomoravských Židlochovic Jana Vitulu (TOP 09) a šéfa svého kabinetu Zdeňka Kadlece. Rozdělili si agendu po bývalém prvním náměstkovi Vladimíru Šiškovi, který je obviněný z podplácení při jedné ze zakázek.

O personálních změnách informovala mluvčí ministerstva Viktorie Plívová. Müllerová plánuje v úřadu další organizační změny, zavést je chce od ledna.

Müllerová krátce po svém nástupu do úřadu uvedla, že kompetence prvního náměstka jsou velmi rozsáhlé a hodlá je rozdělit.

Jejím prvním náměstkem se v úterý stal Jan Vitula. Na starosti bude mít stanovování výdajů státního rozpočtu pro úřady, které spadají pod ministerstvo práce. Mezi ně patří Česká správa sociálního zabezpečení či úřady práce.

Vitula bude dohlížet i na čerpání peněz z EU a řízení odboru informatiky.

Šéf kabinetu Kadlec se stal náměstkem pro řízení úřadu. Věnovat se bude centrálním nákupům či správně majetku. Spadat pod něj bude i personální odbor.

Ve veřejné správě působí přes 20 let

Třiačtyřicetiletý Vitula je členem vládní TOP 09. Podle stranického webu se v roce 1998 stal místostarostou Židlochovic a v tamním zastupitelstvu je dosud.

Od září 2011 byl kvestorem Masarykovy univerzity, na tuto funkci ale rezignoval kvůli přípravě na letošní krajské volby. Je jihomoravským krajským zastupitelem.

Padesátiletý Kadlec působí ve veřejné správě přes 20 let. Do té doby působil jako defektoskopický technik. Mezi lety 1990 a 1997 byl tajemníkem domažlické radnice. Od roku 1998 pracoval v různých státních úřadech a na ministerstvech.

Od roku 2006 do roku 2010 byl tajemníkem ministryně či ministra školství. Po volbách v roce 2010 se stal ředitelem kabinetu ministra práce. V posledních týdnech zastupoval odvolaného prvního náměstka Šišku.

Toho odvolal kvůli obvinění z podplácení při jedné ze zakázek bývalý ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09). Sám pak kvůli Šiškově kauze rezignoval. Úřad opustil ke konci října.

autor: ČTK | 27. 11. 2012 10:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama