"Ne všichni jsme zbabělci. Většina by si z vás měla brát příklad," píší Češi napadenému Afričanovi

Obrazová sekce
10. 11. 2017 15:52
Skupina fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc napadla v Praze muže původem ze západní Afriky kvůli barvě jeho pleti. O události informovalo jako první Aktuálně.cz. Do redakce se ozvala řada čtenářů s vyjádřením solidarity a podpory napadenému. Některé ze vzkazů si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "Prohlédnout".
Foto: Aktuálně.cz

Přeji dobrý den, 
reaguji na Vaši zprávu o rasistickém útoku fotbalových fanoušků na muže v tramvaji. 

Nejvíc se mě dotklo, že se ho v tramvaji nikdo nezastal, že řidička nereagovala vstřícněji a že mu většina lidí odmítla i poté dosvědčit, co se stalo. Přála bych si, aby to mezi námi neprožil takhle sám a ponechaný spoluobčany napospas, přála bych si, aby v něm nezbyl ten pocit hořkosti a marnosti, ač tomu rozumím. 

Moc bych si přála mu dát najevo, že naše společnost není celá taková, přála bych si ho pozvat na čaj a vyjádřit empatii, vysvětlit, že mě to zasáhlo, že mi je líto, že jsem v té tramvaji nebyla taky, že bych ho podpořila a pomohla mu. Bydlím nedaleko a klidně jsem tam mohla být, a on by to takhle neprožil.

Takových je nás v Praze jistě víc. Přála bych si s ním mluvit osobně. Chápu, že si nepřeje zveřejnit své jméno, ale kdybyste mu tuhle moji zprávu přetlumočili a poskytli mu na mne kontakty a nabídku k setkání a rozhovoru, byla bych Vám srdečně vděčná.

Jitka C.

 

Právě se děje

Další zprávy